Női röpi Extraliga: bronzérmes a Szent Benedek RA

2022.05.04. 20:45
Bronzéremnek örülhetnek a balatonfürediek (Fotó: Penovác Károly / Veszprém Megyei Napló)
A Szent Benedek RA története legjobb eredményét elérve bronzérmes lett a női röplabda Extraligában, miután a 3. helyért rendezett párharcban szerdán harmadszor is legyőzte a Kaposvárt – közölte az MTI.

A Magyar Kupában ezüstérmes balatonfüredi klub már azzal is történelmet írt, hogy négy közé jutott a bajnokságban, ahol első érmét szerezte. A kaposváriaknak erre továbbra is várniuk kell, ugyanis egy évvel ezelőtt is negyedikek lettek.

Az ötödik helyet a tavalyi bajnok Nyíregyháza szerezte meg az Újpesti TE ellen.

RÖPLABDA
Női Extraliga

A 3. helyért, 3. mérkőzés
Szent Benedek RA–1. MCM-Diamant Kaposvár 3:2
(21, 13, –23, –20, 13)
Balatonfüred, 189 néző. Vezette: Tillmann, Szarka.
SZBRA: Szavovics 13, Koprivica 15, Sztijepics 19, Kiss G. 19, Jimerson 12, Bleicher 2. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Vacsi 2. Vezetőedző: Dejan Desnica
DIAMANT: Matics 14, Wirth 1, Basnyakova 16, Szedmák 17, Lemmens 13, Grbac 3. Csere: Szpin (liberó), Budai, Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe
Edzői értékelés
Vincent Lacombe: – Büszke vagyok a csapatra hogy a második szett után nem adták fel. Sajnálom az első és a második mérkőzést, ahol nem tudtunk jobban teljesíteni. Gratulálok a Balatonfürednek, megérdemelte a bronzérmet. Soha nem beszéltem a körülményekről az anyagi és egyéb gondjainkról, amivel küszködtünk egész évben. Így összességében a teljes szezont tekintve éremmel zártuk az évet. Végezetül gratulálni szeretnék a saját csapatomnak az egész éves munkájukért.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0 a Szent Benedek javára.

Az 5. helyért, 3. mérkőzés
Fatum-Nyíregyháza–Újpesti TE 3:0
(17, 22, 19)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 145 néző. Vezette: Árpás, Horváth M.
FATUM: Milanova 6, Vaida 11, Bodovics 5, Radonjics 9, Vaszileva 17, Pintér 9. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
UTE: Preval, Manninger 9, Koleva 8, Gyimes 10, Ovecková 1, Kraszteva 7. Csere: Dömsödi, Kis D. (liberó), Szabó L., Ambrosio 3. Vezetőedző: Horváth András
Szasa Nedeljkovics:
– Nagyon sok problémával küzdöttünk itt a végén, sérülések, betegségek hátráltattak, de szavam nem lehetett a játékosokra, keményen dolgoztak az edzéseken is, és a mérkőzésen is koncentráltan játszottak. A harmadik szettben volt egy kis megingás, de az időkérés után ismét jó teljesítményt nyújtottunk. Igyekeztünk kihozni a maximumot a DVTK és az UTE elleni párharcból is, ez sikerült.
Horváth András: – Gratulálok a Nyíregyházának! A hazai 3:2-es mérkőzésen lehetett volna több keresnivalónk, és nyitva tarthattuk volna a párharcot. Köszönöm a vezetőségnek és a kollégáimnak az egész szezonban nyújtott segítségét, a játékosok munkáját, valamint köszönöm a szurkolóknak, hogy a legnehezebb helyzetekben is támogattak minket!

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Nyíregyháza javára.

A 7. helyért, 3. mérkőzés
MTK Budapest–Diósgyőri VTK 0:3
(–18, –17, –21)
Budaörs, 100 néző. Vezette: Ujházi M., Soltész
MTK:
Tatár G. 11, Tettamanti 3, Berkó 1, Sziládi 7, Kilyénfalvi 9, Windisch 7. Csere: Szalai A., Weidemann (liberók), Borsos, Boskó. Edző: Leiszt Máté
DVTK: BAIDIUK 16, Szajkó 7, SYLEJMANI 18, Egri K. 3, Kiss E. 3, Kalmár V. 5. Csere: KUNDRÁK (liberó), Godó. Edző: Leonidasz Jetanakisz
Leiszt Máté: – Szombaton újra megpróbáljuk lezárni a párharcot.
Leonidasz Jetanakisz: – Maximálisan betartották a mérkőzés előtt megbeszélt taktikát a játékosaim, ennek köszönhetően végig fegyelmezetten játszott a csapatom. Nem volt elveszett labda, mindenki tette a dolgát, egységesek és koncentráltak voltak a lányok. Remélem, ez a győzelem hitet ad nekünk a hátralévő két találkozóra, mi erre készülünk!

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1 az MTK javára