Rio 2016: argentin–belga döntő férfi gyeplabdában

2016.08.16. 23:36
Kedden a férfi gyeplabdatorna elődöntőit játszották a riói olimpián, amelyek után eldőlt, hogy Argentína és Belgium mérkőzik majd az aranyéremért.

Az első mérkőzésen a címvédő német válogatott Argentínával mérkőzött, s a dél-amerikaiak remekül kezdték a találkozót, hiszen az első negyed végén már két góllal vezettek, s később az előnyük ötre nőtt. A németek az utolsó tíz percben találtak be kétszer is, de mindez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

Az argentinok ellenfelei a döntőben a belgák lesznek, akik a londoni ezüstérmes hollandokat győzték le 3–1-re. A belgák a 25. percben szereztek vezetést, öt perccel később pedig már 2–1 volt az állás. Sokáig ennyi is maradt, végül a negyedik negyed elején találtak be újra a belgák, amivel végleg eldőlt a meccs.