Serie A: a listavezető ott nyert, ahol eddig egy csapat sem

2015.11.08. 22:39
A Fiorentina magabiztosan aratott 2–0-s győzelmet a Sampdoria otthonában a Serie A 12. fordulójának záró mérkőzésén, így továbbra is vezeti az olasz labdarúgó-bajnokság tabelláját.

A „lilák” góljait Ilicic és Kalinic szerezte az első, illetve a második félidőben. A vendégek többet birtokolták a labdát, sokkal több helyzetet alakítottak ki, és nyolcszor annyi szögletet végezhettek el, mint ellenfelük, tehát abszolút megérdemelten nyerték meg a találkozót. A Sampdoria első vereségét szenvedte el hazai pályán a jelenlegi szezonban.

A Fiorentina már három vereséget is szenvedett a szezonban, mégis vezeti a tabellát, köszönhetően annak, hogy a legtöbb győzelmet (9) szerezte 12 forduló alatt.Ilicic és Kalinic szerezte az első, illetve a második félidőben. A vendégek többet birtokolták a labdát, sokkal több helyzetet alakítottak ki, és nyolcszor annyi szögletet végezhettek el, mint ellenfelük, tehát abszolút megérdemelten nyerték meg a találkozót. A Sampdoria első vereségét szenvedte el hazai pályán a jelenlegi szezonban.

A Fiorentina már három vereséget is szenvedett a szezonban, mégis vezeti a tabellát, köszönhetően annak, hogy a legtöbb győzelmet (9) szerezte 12 forduló alatt.

Az élboly csapatai kivétel nélkül nyertek a hét utolsó napján. A Torinóban nyerő Inter azonos pontszámmal szorul a második helyre, a Laziót legyőző Romának egy, a kötelező győzelmet szállító Napolinak kettő pont a hátránya a Paulo Sousa vezette éllovassal szemben.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ
Sampdoria–Fiorentina 0–2
(Ilicic 10. – 11-esből, Kalinic 58.)
KORÁBBAN RENDEZTÉK
Napoli–Udinese 1–0 (Higuaín 53.)
AS Roma–Lazio 2–0 (Dzeko 10. – 11-esből, Gervinho 62.)
Empoli–Juventus 1–3 (Maccarone 19., ill. Mandzukic 32., Evra 38., Dybala 84.)
Frosinone–Genoa 2–2 (Blanchard 31., M. Diakité 38., ill. Pavoletti 6., Gakpé 75.)
Palermo–Chievo 1–0 (Gilardino 71.)
Sassuolo–Carpi 1–0 (Sansone 28.)
Torino–Internazionale 0–1 (Kondogbia 31.)

1. Fiorentina 12 9 3 24–9 +15 27
2. Internazionale 12 8 3 1 12–7 +5 27
3. Roma 12 8 2 2 27–13 +14 26
4. Napoli 12 7 4 1 22–8 +14 25
5. Sassuolo 12 6 4 2 14–10 +4 22