A Roma nyerte az ultrák nélküli derbit, fordított a Juventus

2015.11.08. 14:56
Gervinho ünnepel a társakkal, de itt még Dzeko góljának örül (Fotó: Reuters)
Az AS Roma 2–0-ra legyőzte a Laziót a Serie A 12. fordulójának rangadóján, a gólokon Edin Dzeko és Gervinho osztozott. A Juventus hátrányba került az Empoli otthonában, de még az első félidőben fordított, és újabb győzelmével a 7. helyre zárkózott fel a tabellán.

ROMA–LAZIO

A két római csapat derbije előtt az okozott felzúdulást, hogy biztonsági okokból korlátozni akarták a kanyarokban szurkoló ultrák elhelyezkedését. Ezért a két együttes fanatikusai úgy döntöttek, nem a helyszínen tekintik meg a meccset.

Az edzők sajnálkoztak, de az összecsapást így is a szokásos, felfűtött hangulat jellemezte. A Romának sok hiányzója volt, ráadásul egyetlen olasz labdarúgó sem kapott szerepet a kezdőben.

Valamivel aktívabban kezdte a Roma a 143. Derby della Capitalét, és ennek már a 10. percben gól lett az eredménye: Dzekót vágta fel Gentiletti a Lazio tizenhatosának vonalánál, a bíró úgy ítélte meg, hogy ez már tizenegyest ér. A büntetőt maga Dzeko végezte el, és nagyon magabiztosan szerezte meg a vezetést (1–0).

A Lazio sokáig nem tudott helyzetbe kerülni, aztán amikor már teljesen meddőnek tűnt a kékek játéka, Felipe Anderson távolról óriási kapufát lőtt. Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Lazio, de Rüdiger önfeláldozóan mentett.

Ezután ismét a Roma percei következtek. Előbb Dzeko hagyott ki óriási lehetőséget, majd Nainggolan döngette meg a kapufát. Az első félidő lüktető, jó játékot hozott, élvezte is a közönség Romának szurkoló része.

A második félidő eleje nem hozott jó játékot, elsősorban a középpályán gyürkőztek egymással a csapatok. A meccs azután élénkült meg, hogy Szalah sérülést szenvedett, és Florenzi jött a helyére. Az egyre inkább kitámadó Lazio védelmi gyengeségeit egyre többször tette próbára a villámgyors Gervinho, akit aztán a 62. percben nem is tudtak tartani, így az elefántcsontparti csatár növelte a bordó-sárgák előnyét (2–0).

Nem volt értelme tovább várni, a Lazio mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért, de még a szépítés sem jött össze, pedig Keita nagyon igyekezett, ám Klose a kapu torkából is képes volt hibázni. Így a Roma hosszú idő után újra kétszer egymás után le tudta győzni a Laziót, és feljött a második helyre a tabellán, igaz, a Fiorentina meccse még hátra volt.

Érdekesség, hogy a Roma a Lazio elleni, legutóbbi két derbijén négyszer találta el a kaput, és négy gólt szerzett…

A TÖBBI PÁLYÁN

A címvédő Juventus megtörte hosszú idegenbeli gólcsendjét, de az Empoli otthonában sem indult könnyen a meccs a „zebráknak”. Maccarone góljával a 19. percben – a kaput eltaláló első lövésükből – vezetést szereztek a hazaiak, de még az első félidőben fordított a Juve, a 32. percben Mandzukic, a 38. percben Evra volt eredményes. A második félidőben sokáig meddő fölényben játszott a Juventus, aztán a fiatal argentin, Dybala állította be a 3–1-es végeredményt. A címvédő legutóbbi négy bajnokijából háromszor nyert, kapaszkodik felfelé a tabellán.

Az újonc Frosinone szintén hátrányba került a Genoa ellen, és szintén fordított, de ez a mérkőzés 2–2-es döntetlennel ért véget. A Palermo 1–0-ra győzte le a Chievót Gilardino találatával, a Sassuolo pedig folytatta remek hazai sorozatát, a Napoli, a Lazio és a Juventus legyőzése után az újonc és sereghajtó Carpi sem okozott gondot a fekete-zöldeknek.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

AS Roma–Lazio 2–0 (Dzeko 10. – 11-esből, Gervinho 62.)
Empoli–Juventus 1–3 (Maccarone 19., ill. Mandzukic 32., Evra 38., Dybala 84.)
Frosinone–Genoa 2–2 (Blanchard 31., M. Diakité 38., ill. Pavoletti 6., Gakpé 75.)
Palermo–Chievo 1–0 (Gilardino 71.)
Sassuolo–Carpi 1–0 (Sansone 28.)