Serie A: Higuaínt nem lehetett megállítani, így a Napolit sem

2015.11.08. 19:56
A Napoli Gonzalo Higuaín egyetlen góljával győzte le hazai pályán az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, ezzel pedig tartja a lépést az élbollyal.

A gól nélküli első félidőben a fölényben futballozó nápolyiak több gólszerzései lehetőséget kihagytak, de a második játékrész 53. percében Higuaín szezonbeli 11. találata elegendő volt a három bajnoki pont begyűjtéséhez.

A délolasz együttes ezzel – minden sorozatot figyelembe véve – legutóbbi 13 mérkőzéséből 11-et megnyert, valamint 497 perce nem kapott gólt.

A Serie A tabelláját 12 forduló után a Torinóban idénybeli nyolcadik egygólos győzelmét arató Inter vezeti a Laziót legyőző AS Roma előtt. A Napoli felugrott a harmadik helyre, de ez még változhat, mivel a Fiorentina zárja a játéknapot.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Napoli–Udinese 1–0
(Higuaín 53.)
KÉSŐBB
20.45: Sampdoria–Fiorentina (Tv: DIGI Sport2)
KORÁBBAN

Torino–Internazionale 0–1 (Kondogbia 31.)
AS Roma–Lazio 2–0 (Dzeko 10. – 11-esből, Gervinho 62.)
Empoli–Juventus 1–3 (Maccarone 19., ill. Mandzukic 32., Evra 38., Dybala 84.)
Frosinone–Genoa 2–2 (Blanchard 31., M. Diakité 38., ill. Pavoletti 6., Gakpé 75.)
Palermo–Chievo 1–0 (Gilardino 71.)
Sassuolo–Carpi 1–0 (Sansone 28.)

1. Internazionale 12 8 3 1 12–7 +5 27
2. Roma 12 8 2 2 27–13 +14 26
3. Napoli 12 7 4 1 22–8 +14 25
4. Fiorentina 11 8 3 22–9 +13 24
5. Sassuolo 12 6 4 2 14–10 +4 22
6. Milan 12 6 2 4 15–16 –1 20