Serie A: egy megpattanó lövéssel nyert a Milan az Empoli ellen

P. K.P. K.
2024.03.10. 17:09
AFPPulisicet ünneplik a társak (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 15 órától rendezett mérkőzésén az AC Milan 1–0-ra legyőzte az Empolit.

A 28. forduló előtt a Serie A-ban 3. helyen álló AC Milan tartja jó formáját. A milánóiak az elmúlt egy hétben előbb megverték idegenben a Laziót, majd az Európa-ligában otthon a Sparta Prahát (4–2), vasárnap pedig az Empoli elleni bajnokin Christian Pulisic góljával az első félidőben megszerezték a vezetést, és ez az egy gól elég is volt a győzelemhez.

A Milan az első félidőben 74 százalékban birtokolta a labdát és bár nem volt sok helyzete, a 40. percben Noah Okafor lekészítéséből Christian Pulisic a tizenhatos vonaláról a kapuba lőtt, igaz, szerencséje is volt, mert Sebastiano Luperto lábán megpattant a labda, úgy került a kapuba.

A második félidő még kevesebb helyzetet hozott, a Milan 1 -0-ra győzött, ezzel egy ponttal megelőzte a tabellán a Juventust.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ, vasárnapi program
Milan–Empoli 1–0 (Pulisic 40.)

KORÁBBAN
Lecce–Hellas Verona 0–1 (Folorunsho 17.)
KÉSŐBB
Juventus–Atalanta 2–2 (Cambiaso 66., Milik 70., ill. Koopmeiners 35., 75.)
Fiorentina–Roma 2–2 (Ranieri 18., Mandragora 69., ill. Auar 58., Diego Llorente 90+5.)
HÉTFŐI PROGRAM
20.45: Lazio–Udinese (Tv: Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Napoli–Torino 1–1 (Kvarachelia 61., ill. Sanabria 64.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Salernitana 4–2 (Lapadula 12., Gaetano 40., Shomurodov 51., 76., ill. Kasztanosz 56., Maggiore 58.)
Sassuolo–Frosinone 1–0 (Thorstvedt 58.)
Bologna–Internazionale 0–1 (Bisseck 37.)
Genoa–Monza 2–3 (Gudmundsson 52., Vitinha 68., ill. Pessina 8., Dany Mota 18., D. Maldini 79.)