Serie A: Genovában botlott, s nem állt élre a Juventus

M. B.M. B.
2023.12.15. 22:47
A Genoa méltó ellenfele volt a Juventusnak (Fotó: Imago Images)
A Juventus 1–1-es döntetlent játszott a Genoa vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának nyitó összecsapásán.

A Genoa veszélyeztetett először a meccsen, Malinovszkij átlövését magabiztosan védte Szczesny a hatodik percben. Nyolc perccel később Chiesa tornáztatta meg Martínezt kiszorított szögből. A 28. percben megtört a jég: egy védelmi hibát kihasználva Federico Chiesa tört a kapura, de a kilépő Martínez a labda helyett őt kaszálta el – a tizenegyest a sértett értékesítette (VIDEÓ ITT). A fordulás előtt közel járt az egyenlítéshez a hazai együttes, de Kosztics óriási bravúrral tisztázott a berobbanó Gudmunddson elől.

A szünetben Alberto Gilardino egyet cserélt, Johan Vásquez helyett Caleb Ekubant vezényelte a pályára, s az edzői húzás perceken belül meghozta az eredményét: a 29 esztendős ghánai fejjel tette oda a labdát Albert Gudmunsson elé, az izlandi csatár meg estében lőtt az ötösről a hálóba (VIDEÓ ITT).

Az egyenlítő gól után újfent támadásba lendültek a„zebrák”, de a „griffek” védelme állta a sarat – Allegri csapatának be kellett érnie a meddő mezőnyfölénnyel. A 90. percben így is megvolt a lehetősége a győzelem kicsikarására a torinói gárdának, Bremer közeli fejesét azonban óriási bravúrral szögletre tolta Martínez.

A Juventus ezzel a maradék puskaporát is ellőtte, s az előző két fordulóval ellentétben most nem állt a tabella élére a nyitó mérkőzést követően. 1–1