Julio Cruz a hosszabbítás perceiben döntött

2006.11.12. 22:44
Julio Cruznak a 93. percben szerzett góljával az Internazionale 2-1-re győzött az AC Parma otthonában az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában, ezzel együtt a milánói együttes csak pontszámban és gólkülönbségben érte utol a Palermót, amely több szerzett góllal vezeti a tabellát.
Julio Cruznak a bajnokságban ez volt a második gólja ebben a szezonban
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A "hirtelen halál" a legjobb szó arra, ami a pármai stadionban történt a Serie A 11. fodulójának záró öszecsapásán, hiszen az argentin Julio Cruz a 93. percben szerezte meg a győztes gólt a vendég Internazionalénak.

Roberto Mancini együttesének ez volt a nyolcadik győzelme, és továbbra is a kék-feketéké az egyetlen veretlen csapat az itáliai élvonalban.

Cruz – akinek a fejesét néhány perccel a rendes játékidő letelte előtt hihetetlen bravúrral tornázta ki a bal felső sarok előtt Luca Bucci, a hazaiak kapusa – Mariano Gonzalez beadása után került gólhelyzetbe a véletlenek sorozatos összejátszásának köszönhetően, és miután a fejese kipattant a kapusról, másodszorra – lábbal – már nem hibázott.

Ezzel a találattal idegenben negyedszer győzött a címvédő, míg a Parma hazai környezetben szintén negyedszer kapott ki.

Az Inter Zlatan Ibrahimovic gönyörű, 15 méterről leadott lövésével szerezte meg a vezetést a 15. percben, de a horvát Igor Budan a 26. percben egyenlített.

A második játékrész nagy részében úgy tűnt, a döntetlen reális eredmény ezen a meccsen, de a végén a milánóiak nagyon rákapcsoltak, Solari révén kapufát is szereztek, amely után Ibrahimovic csak az oldalhálóba tudta passzolni a labdát.

A végén aztán jött Cruz a győztes találattal, míg Ibrahimovic nem játszotta végig a találkozót, mert argentin csatártársa gólját követően második sárga lappal kiállították.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

11. FORDULÓ:
  • AC Parma–Internazionale 1-2 (Budan 26., ill. Ibrahimovic 15., Cruz 93.; kiállítva: Ibrahimovic 95.)