Super Bowl: yardeső lesz, pontzápor nem, simább végjáték – tippek

2017.02.04. 17:22
A két támadógépezet csak a yardokat hozza majd (Montázs: NSO)
Az NFL idény utolsó meccse előtt sem maradnak el a tippelgetések, Bátor Jóska szerint megszakad a Patriots első negyedbeli átka, az Atlanta és a New England hétfő 0.30-kor kezdődő meccsén rengeteg yardot haladnak majd a csapatok, de a pontokat tekintve bőven elmaradnak az átlagtól.

MINDEN AZ 51. SUPER BOWL ELŐTT EGY HELYEN!

Az előző heti tippek

A Steelers
valóban több touchdownt szerzett a New England ellen, mint mezőnygólt, de ebbe az is belejátszott, hogy a negyedik negyedben a negyedik kísérletre is nekimentek – sikertelenül – a vendégek a biztos mezőnygól helyett a nagy hátrány miatt. A 23 pont is távol volt (17), de nem annyira, mint Le'Veon Bell 150 összyardja, mivel a futó hamar kiesett sérülés miatt, és csupán 20-ig jutott.

A Falcons–Packers meccsel kapcsolatban azt írtuk, hogy minden arra utal, hogy legalább 65 pont lesz, de 55-re korlátoztuk őket. Nos, pont 65 lett (44–21).

Bátor Jóska

Szerez pontot a Patriots az első negyedben. Persze ez lenne a papírforma, de a New England a meccs elején rendre azt próbálja kifürkészni, mivel lehet sikeres a meccs későbbi részében, és emiatt kicsit lassabban kezd, ez pedig fokozottan igaz a Super Bowlokban: a Brady, Belichick érában a New England hatszor döntőzött, és még mindig 0 ponttal áll a gárda az első negyedekben!

Legalább hét pont lesz közte a végén. Ezen a hat meccsen ráadásul a legnagyobb különbség négy pont volt a felek között, és rendre az utolsó percben, vagy az utolsó másodpercekben dőlt el a meccs. Most ennél simább lesz a végjáték.

Nem lesz pontzápor. Igen, ez a Falcons kapcsán nem jött még össze, de nem adom fel. Az alapszakaszban az Atlanta szerezte a legtöbb pontot (33.8-at meccsenként), a New England a harmadik legtöbbet (27.6), a rájátszásban pedig 40 és 35 pontot átlagolt a két gárda. A Patriots ugyanakkor csak 15.6 pontot engedett az alapszakaszban, a rájátszásban is csak 16.5-öt, a Falcons hátsó sora is javult, 20.5-öt engedett a rájátszásban. A 75-től így nagyon messze leszünk, de még a 61 sem lesz meg, 55 alatt maradnak a felek.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az 51. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Yardeső viszont lesz. Matt Ryan és Tom Brady irányításával a két csapat legalább 800 yardig jut.

Tippelde

A Falcons győzelme után még nem dőlt el a pontverseny, Buday Zoltán előnye az összetettben két pontra csökkent – igaz, a pontos tippeket illetően már nem lehet beérni. De hogy a pontversenyt is megnyeri-e, az az utolsó meccsen dől el. Ha a Falcons nyer, akkor Herczeg Ádám és Izsányi Szabolcs holtversenyben zár a pontverseny élén.