Super Bowl: micsoda végszó – a Madden szerint az utolsó játék dönt!

2017.02.01. 17:36
Igaza lesz a Madden-szimulációnak?
Az amerikai futball szerelmesei jól tudják, hogy az aktuális Super Bowl előtt megtartják a népszerű játék, a Madden legfrissebb szériájával a döntő szimulációját is. Nincs ez máshogy az Atlanta Falcons és a New England Patriots randevúja előtt sem.

MINDEN AZ 51. SUPER BOWL ELŐTT EGY HELYEN!

Először a 2003-as kiírás fináléját (amelyet ugye 2004-ben rendeztek már meg) szimulálták le a program segítségével, akkor a Madden a két évvel korábbi bajnokNew England Patriotsothozta ki győztesnek, 23–20-ra aCarolina Panthers ellen. A fináléban aztán Brady utolsó perces győztes drive-ja után a Patriots valóban megnyerte a meccset, mégpedig tényleg három ponttal,32–29-re.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az 51. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Most a teljes történelmen nem megyünk ismét végig – akit érdekel, ide kattintva tájékozódhat a meccsekről –, de a lényeg, hogy bár tavaly nagyon melléfogott a program, még így is 9–4-gyel áll.

Érdekesség, hogy két éve viszont teljesen telibe trafálta a végeredményt (Patriots–Seahawks 28–24), azt, hogy a Pats 14–24-ről fordít, Julian Edelman (a nevet jegyezzék meg...) touchdownelkapásával, és hogy Brady lesz az MVP. Jó, a program szerint 335 yardot és 4 TD-t passzolva, ehhez képest csak 328 yard és 4 TD-passz lett...

AZ 51. SUPER BOWL SZIMULÁCIÓJA

A Falcons Tevin Coleman 15 yardos elkapásával szerez vezetést az első negyedben, amit Chris Hogan 38 yardos elkapása egalizált. Az Atlanta Devonta Freeman 5 yardos futásával vette vissza a vezetést, és 17–10-es előnnyel mehetett a nagyszünetre.

A második félidőben Dion Lewis 9 yardos elkapásával ismét iksz volt, aztán egy újabb mezőnygólt szerzett a Pats, és három negyed után 20–17-re vezetett.

A záró felvonásban Mohamed Sanu 12 yardos touchdownjával ismét a Falconsnál volt az előny, majd jött az utolsó játék.

És akkor most minden további nélkül itt a mostani szimuláció végjátéka – aránylag drámaira sikerült

AFC
New England Patriots (1.)–Houston Texans (4.)
34–16
Kansas City Chiefs (2.)–Pittsburgh Steelers (3.)
*NRG Stadium (Houston, Texas)
A Sport Tv minden mérkőzést élőben közvetít!

Brady 305 yarddal és 3 TD-passzal a negyedik Super Bowl-MVP-címét is megkapta a játék szimulációja során.