Bundesliga: Huntelaar – kihagyott 11-es és győztes gól

2015.09.13. 19:35
Klaas-Jan Huntelaar a mérkőzés elején kihagyott egy tizenegyest, később mégis ő szerezte csapata, a Schalke győztes találatát a Mainz elleni Bundesliga-mérkőzésen a 4. fordulóban.

A hazai csapat a negyedik percben jutott büntetőhöz, de Loris Karius megfejtette a holland támadó gondolatát, s jó irányba vetődve hárított. Huntelaar sorozatban negyedik 11-esét hibázta el a német élvonalban. A 34. percben mégis a Schalke szerzett vezetést, egy jobb oldali szögletet követően Joël Matip fejelt a kapuba.

A 43. percben egyenlítettek a vendégek Yunus Malli érkezett a legjobb ütemben a kapufáról kipattanó labdára, s helyezett közelről a kapuba.

Fél órával a rendes játékidő vége előtt pedig Huntelaar kijavította a hibáját – a Schalke a második győzelmét aratta a szezonban.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Schalke–Mainz 2–1 (Matip 37., Huntelaar 61., ill. Malli 42.)
KORÁBBAN
Hoffenheim–Werder Bremen 1–3 (Vargas 49., ill. Januzovic 45., 94., Ujah 93)

SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Bayern München–Augsburg 2–1 (Lewandowski 77., Th. Müller 90. – 11-esből, ill. Esswein 43.)
Bayer Leverkusen–Darmstadt 0–1 (Sulu 8.)
Hannover–Borussia Dortmund 2–4 (A. Sobiech 18., 53., ill. P. Aubameyang 35., 85. – az elsőt 11-esből, H. Mhitarjan 44., Felipe 67. – öngól)
Hertha–Stuttgart 2–1 (Haragucsi 14., Lustenberger 45+3., ill. Sunjic 36.)
Ingolstadt–Wolfsburg 0–0
Eintracht Frankfurt–Köln 6–2 (A. Meier 4., 23., 87., Castaignos 15., 30., Seferovic 73., ill. Modeste 28., Heintz 81.)