Bundesliga: a Stuttgart is legyőzte, egyre nagyobb bajban a Mainz

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.11. 17:40
A Stuttgart legyőzte az egymás után 11. meccsén nyeretlen Mainzot (Fotó: Getty Images)
Az első félidő hosszabbításában két perc alatt eldöntötte a pocsék formában lévő Mainz elleni mérkőzését az idény egyik meglepetéscsapata, a VfB Stuttgart, amely hazai pályán 3–1-re nyert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában.

STUTTGART–MAINZ

Bár a Leverkusen nemzetközi szinten is elismerésre méltóan teljesít, a német élvonal másik meglepetéscsapata, a Stuttgart is kitartóan harcol a Bajnokok Ligája-indulást érő helyekért. A sváboknak eddigi szereplésük alapján kötelező volt a győzelem a szebb napokat is megélt Mainz ellen, ugyanis a vendégek legutóbb 2023. november 4-én, a Leipzig ellen tudtak nyerni tétmeccset, azóta tíz bajnokin hat döntetlen és négy vereség volt a mérlegük.

Ennek ellenére kissé meglepő módon kifejezetten kiegyenlített első félidőt játszottak a felek, de annak ráadásában kétszer is villant a Stuttgart, Pascal Stenzel előbb Maximilian Mittelstädtet, aztán Jamie Lewelinget hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

A fordulás után pedig Serhou Guirassy hiányában az új gólfelelős, Deniz Undav megszerezte idénybeli 14. bajnoki gólját, amelyre hiába válaszolt három perccel később Ludovic Ajorque, a Mainz egymás után 11. meccsén maradt nyeretlen. Sőt egyre nehezebb helyzetbe kerül a bennmaradást illetően, jelenleg ugyanis kilenc ponttal előzi meg az élvonalbeli tagságot jelentő, 15. helyen álló Union Berlin. 3–1

HOFFENHEIM–KÖLN

A kiesés elől menekülni próbáló Köln győzelemből érkezett a legutóbbi hat meccsén nyeretlen Hoffenheimhez. A házigazda a nem túl jó előjelek ellenére nagy mezőnyfölényben játszott az első félidőben, de az ellenfél kapujára már kevésbé volt veszélyes.

A játék képe a második félidőben sem változott sokat, csak annyit, hogy már voltak lehetőségei a Hoffenheimnek. Ehhez képest a vezetést a semmiből szerezte meg a Köln, amikor a 79. percben Max Finkgräfe volt eredményes. A vendéglátónak mégsem maradt pont nélkül, mert a 94. percben Andrej Kramaric egyenlített, de a Hoffenheimnek így is megmaradt a nyeretlenségi sorozata. 1–1

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Mainz 3–1 (Mittelstädt 45+1., Leweling 45+3., Undav 73., ill. Ajorque 76.)
Hoffenheim–Köln 1–1 (Kramaric 90+4., ill. Finkgräfe 79.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–RB Leipzig 2–2 (Tietz 35., Demirovics 60., ill. Openda 39., Sesko 52.)
Eintracht Frankfurt–Bochum 1–1 (Marmoush 14., ill. Broschinski 17.)
Werder Bremen–Heidenheim 1–2 (Schmid 19., ill. Maloney 12., Beste 18.)
Mönchengladbach–Darmstadt 0–0
Union Berlin–Wolfsburg 1–0 (Doekhi 45+27.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 3–0 (Stanisic 18., Grimaldo 50., Frimpong 90+5.)