Bundesliga: Lőw irányításával nyert a Bayern, még nem bajnok a Leverkusen

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.13. 17:25
Lőw Zsolt irányításával nyert a Bayern München a Köln ellen (Fotó: Getty Images)
A vártnál nehezebben, de hazai pályán a Bayern München legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában, így az első helyezett Bayer Leverkusen csak akkor lesz bajnok ezen a hétvégén, ha vasárnap legyőzi a Frankfurtot. A Dortmund Marcel Sabitzer duplájával, emberhátrányban is nyert Mönchengladbachban, de Edin Terzicékkel tartják a lépést Gulácsi Péterék is, ugyanis az RB Leipzig győzött a Wolfsburg ellen.

BAYERN MÜNCHEN–1. FC KÖLN

Az Arsenal elleni BL-párharc két mérkőzése között győzelmi kényszerben, az eltiltását töltő Thomas Tuchel nélkül, Lőw Zsolt irányításával fogadta a Bayern München a Kölnt. Thomas Tucheléknek – és a később a Frankfurtot fogadó Stuttgartnak – mindenképp nyerniük kellett, hogy életben tartsák halvány esélyüket a bajnoki címre, de a bajorok alaposan megszenvedtek a kieső helyen álló Kölnnel, első góljukra is több mint egy órát kellett várni, amikor a kicsiben elvégzett jobb oldali szöglet után Raphaël Guerreiro lőtt szép átlövésgólt.

Hiába a bajorok óriási fölénye, a hajrában Steffen Tigges lábában maradt a Köln egyenlítő gólja Sven Ulreich nagy védése után. Nem sokkal később egy kontrra végén Thomas Müller használta ki ziccerét, eldöntve a három pont sorsát. A Bayern a vártnál nehezebben, de legyőzte a Kölnt, és életben tartotta matematikai esélyét a bajnoki címre. 2–0

Amennyiben vasárnap a Leverkusen hazai pályán legyőzi a Werder Brement, egyrészt beállítja a Juventus rekordját, és a torinóiakkal holtversenyben a XXI. század leghosszabb veretlenségi sorozatát felmutató csapat lesz, másrészt története során először megnyeri a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság küzdelmeit.

MAINZ–HOFFENHEIM

Egyre jobb formába lendül a kiesés elől menekülő Mainz, amely ugyan a 19. percben Pavel Kaderabek révén hazai pályán hátrányba került a Hoffenheim ellen, de a szünetben rendezték a sorokat a hazaiak, akik a második félidőben hat perc alatt fordítottak, és a 4–1-es győzelemmel egymás után negyedik bajnokijukon őrizték meg veretlenségüket.

MÖNCHENGLADBACH–BORUSSIA DORTMUND

Nem indult jól a Dortmund számára a Borussiák csatája Mönchengladbachban, Edin Terzicék ugyanis sérülés miatt hamar elveszítették Sébastien Hallert. Ez azonban nem szegte a kedvüket, Marcel Sabitzer duplájával két góllal vezettek szűk fél óra után. Noha nem volt benne a meccsben, a Gladbach néhány perccel később Maximilian Wober révén szépített. 1–2

A második félidő elképesztő jelenetekkel kezdődött. Florian Badstubner játékvezető Karim Adeyemi buktatása miatt tizenegyest ítélt a Dortmundnak, és Sabitzer a bíró sípszavának hiánya ellenére el is végezte a büntetőt, megszerezve a harmadik gólját, de a videobíró-szobában ekkor jelezték, hogy vissza kellene nézni az eredeti esetet – a játékvezető pedig visszavonta a Dortmund 11-esét, egyszersmind harmadik gólját. A SZÜRREÁLIS ESET IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

A BVB-nek sokba kerülhetett volna az elvett gól, nem sokkal később ugyanis Adeyemi megkapta második sárga lapját, de végül is kihúzta kapott gól nélkül az emberhátrányt, és elhozta a három pontot Mönchengladbachból.

RB LEIPZIG–WOLFSBURG

Rendkívül fontos három pontért lépett pályára hazai pályán a Wolfsburg ellen a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt soraiban tudó RB Leipzig, amely nagy harcot vív a Dortmunddal a Bajnokok Ligája-indulásért. Jól kezdett két magyarjával a kezdőjében a lipcsei csapat, Dani Olmo révén a 13. percben vezetést szerzett, de a kifejezetten kiegyenlített mérkőzésen csak a második félidő derekán tudta növelni előnyét. Benjamin Sesko 68. percben szerzett találata után ráadásul a végjáték kezdetén a házi gólkirály, a 22. bajnoki gólját jegyző Lois Openda is betalált, a Leipzig pedig hozta a kötelezőt. 3–0

BOCHUM–HEIDENHEIM

Az újoncok csatája előtt váltott edzőt a legutóbbi hat meccsén nyeretlen és kiesés elől menekülő Bochum, amely a nála sokkal jobban szereplő, múlt héten a Bayern Münchent legyőző Heidenheimet fogadta. A kevés helyzetet hozó mérkőzésen először a hazaiak szereztek gólt, de Asano Takuma találatát kezezés miatt elvették, ez pedig úgy tűnt, megbosszulja magát bochumi szempontból, az utolsó 10 perc kezdetén ugyanis Keven Schlotterbeck öngóljával vezetett a Heidenheim. Csakhogy tartogatott még egy csavart a meccs: Schlotterbeck a 90. percben már a jó kapuba is betalált, pontot mentve csapatának. 1–1

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Bayern München–1. FC Köln 2–0 (Guerreiro 65., Th. Müller 90+3.)
Mainz–Hoffenheim 4–1 (Burkardt 47., Mwene 51., Gruda 63., Onisiwo 88., ill. Kaderabek 19.)
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–2 (Wober 36., ill. Sabitzer 22., 28. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Adeyemi (55., Dortmund)
RB Leipzig–Wolfsburg 3–0 (Olmo 13., Sesko 68., Openda 82.)
Bochum–Heidenheim 1–1 (K. Schlotterbeck 90., ill. K. Schlotterbeck 81. – öngól)