Bundesliga: február óta először nyert a Mönchengladbach

V. J.V. J.
2024.04.07. 17:59
A csereként beálló Rocco Reitz lőtte a Mönchengladbach harmadik gólját (Fotó: Getty Images)
A Hoffenheim az Augsburgot, a Mönchengladbach pedig a Wolfsburgot győzte le 3–1-re a német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Lemaradtak a védők Wout Weghorstról. A 17. percben így szerzett vezetést a hoffenheimi holland: a labda jobbról szállt be a tizenhatoson belülre, a támadó pedig a kivetődő kapus mellett az üres kapuba lőtt. Nem sokkal később Andrej Kramaric nagyszerű távoli gólt lőtt, az Augsburg pedig ezután már csak szaladni tudott az eredmény után.

A mérkőzés fejleményei térdre kényszerítették az Augsburg edzőjét, Jess Thorupot (Fotó: Getty Images)

A szünet után negyedórával Ermedin Demirovic közelről szépített, az Augsburg azonban egyenlíteni már nem tudott, Ihlas Bebou pedig a véghajrában, ziccerből belőtte a harmadik hoffenheimi találatot is.

Egy hétig tartott a Wolfsburg-szurkolók az iránti reménye, hogy csapatuk végre összeszedte magát, s elindul a tabellán felfelé. Az elmúlt fordulóban a Werder Brement legyőző „farkasokhoz” a középmezőnyben bukdácsoló Mönchengladbach látogatott, amely legutóbb még február végén, a Bochum ellen nyert bajnokit.

A wolfsburgiakat Ridle Baku hamar előnyhöz juttatta: a hetedik percben a tizenhatosról lőtt a kapu bal oldalába. A szünet után Itakura Ko megpattanó távoli lövéssel egyenlített, majd nem sokkal ezután Nathan Ngoumou közelről megszerezte a vezető gólt a Borussiának. A hajrában a csereként beálló Rocco Reitz elé került a labda, aki tizennégy méterről betalált – csapata, Gladbach pedig hosszú idő után újra győzelemnek örvendhetett!

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Hoffenheim–Augsburg 3–1 (Weghorst 17., Kramaric 20., Bebou 90., ill. Demirovic 61.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 1–3 (Baku 7., ill. Itakura 52., Ngoumou 58., Reitz 88.)

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 0–1 (Guirassy 64.)
Freiburg–RB Leipzig 1–4 (Grifo 59., ill. Haidara 1., Openda 18., 44., Sesko 54.)
Heidenheim–Bayern München 3–2 (Sessa 50., Kleindienst 51., 79., ill. Kane 38., Gnabry 45.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Tigges 90., Waldschmidt 90+2., ill. Passlack 53.)
Mainz–Darmstadt 4–0 (Hanche-Olsen 32., Gruda 60., Li Dzse Szung 80., 84. )
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–1 (Wirtz 45+5. – 11-esből)
Kiállítva: Gosens (Union, 45+3.)