Bundesliga: hihetetlen Bayern-zakó Frankfurtban; Schäferék 10 bajnoki után nyertek

M. B.M. B.
2023.12.09. 17:42
Négy év után ismét egy ötöst kapott a Bayern Frankfurtban (Fotó: Getty Images)
A német bajnoki idény eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatta az Eintracht Frankfurt azzal, hogy hazai pályán 5–1-re kiütötte a Bayern Münchent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában. A magyar légiósokat foglalkoztató csapatok is nyertek, az Union Berlin a Mönchengladbachot, míg a Freiburg a Wolfsburgot győzte le.

EINTRACHT FRANKFURT–BAYERN MÜNCHEN

Kifejezetten erősen kezdte a mérkőzést az Eintracht Frankfurt, s a 12. percben a vezetést is megszerezte a címvédő ellen: Mazraui rosszul tisztázott egy beadást, a labdára lecsapó Saibi lövése még a gólvonal elé pattant a lécről, de az ismétlést Omar Marmus már a jobb alsóba lőtte (VIDEÓ ITT).

Dino Toppmöller együttese az „addig üsd a vasat, amíg meleg” filozófiát követve további ütéseket vitt be a bajor óriásnak: a 30. percben Éric Junior Dina Ebimbe szép szóló végén volt eredményes (VIDEÓ ITT), majd hét perccel később Hugo Larsson húzta el a labdát Upamecano mellett, s lőtt a hosszúba (VIDEÓ ITT).

A Bayern a szünet előtt adta az első életjelet magáról, Joshua Kimmich 20 méterről mértani pontosságú lövést küldött a bal felső sarokba (VIDEÓ ITT).

A fordulás után azt is mondhatnánk, hogy a Thomas Tuchel csapata „az öltözőben ragadt”, mert a második játékrész harmadik percében megszületett a negyedik frankfurti gól: Upamecano a védelemből kirontva elszórta a labdát, s a helyére elinduló ellentámadást az így már duplázó Ebimbe váltotta gólra (VIDEÓ ITT).

Fél órával a meccs vége előtt Ansgar Knauff megadta a kegyelemdöfést a bajoroknak (VIDEÓ ITT), s 2019 novembere után az Eintracht ismét 5–1-re verte meg a Bayernt.

Egy kis stat: A Frankfurt az első csapat 48 év után, amely egy óra alatt öt gólt tudott szerezni a Bayern ellen a Bundesligában. Az 1975-ös Eintracht volt képes hasonlóra az akkori 6–0-s sikere alkalmával. A müncheniek az idényben először kaptak ki a bajnokságban. Négy évvel ezelőtt, 2019. november 2-án a Frankfurt ugyancsak 5–1-re verte meg a Bayernt, és az akkori kudarc Niko Kovac vezetőedző állásába került. (MTI)

UNION BERLIN–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Az előző fordulóban a bajorországi hóhelyzet miatt nem lépett pályára az Union Berlin, s az extra pihenőidőt kihasználva Nenad Bjelica vezetőedző (aki Urs Fischer helyére érkezve először edz topligás csapatot) sikeresen „gatyába rázta” együttesét, amely rendkívül motiváltan játszott, s Kevin Volland tizenegyesével megszerezte a vezetést.

A szünet után Benedict Hollerbach átlövésével megduplázódott a berliniek előnye (VIDEÓ ITT), majd Mikkel Kaufmann is beköszönt (VIDEÓ ITT) – komoly gátak szakadtak át hazai csapatban. A Mönchengladbach Alassane Pléa fejes góljával szépített (VIDEÓ ITT), de a lényegen ez már nem változtatot: az Union Berlin 10 bajnoki, s minden sorozatot figyelembe véve 16 (!) nyeretlen tétmérkőzés után ünnepelhetett győzelmet. Schäfer András csereként a 61. percben állt be a fővárosi együttesbe, amely – a Darmstadt vereségének köszönhetően – ideiglenesen elhagyta a kiesőzónát.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az újoncok mérkőzésén a Heidenheim hazai pályán 3–2-re megverte a Darmstadtot, a Freiburg (melyben Sallai Roland csereként az 58. percben állt be és sárga lapot kapott) Wolfsburgban nyert 1–0-ra, míg a Werder Bremen a gólt szerző, illetve gólpasszt adó Marvin Ducksch vezérletével 2–0-ra győzte le hazai környezetben az Augsburgot.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Bayern München 5–1
(Marmus 12., Ebimbe 31., 50., H. Larsson 36., Knauff 60., ill. Kimmich 44.)
Heidenheim–Darmstadt 3–2 (Schöppner 42., Mainka 69., 71., ill. Skarke 52., Maloney 60 – öngól)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Volland 23. – 11-esből, Hollerbach 50., Kaufmann 75., ill. Pléa 77.)
Werder Bremen–Augsburg 2–0 (Stark 39., Ducksch 65.)
Wolfsburg–Freiburg 0–1 (Gregoritsch 74.)