Bundesliga: Sallai kiharcolt egy tizenegyest, a Freiburg nyert az Augsburg ellen

S. B.S. B.
2023.10.01. 19:32
Magabiztosan nyert a Freiburg (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Freiburg 2–0-ra nyert az Augsburg ellen, míg a Darmstadt 4–2-re verte otthon a Werder Brement, ezzel megszerezte az idénybeli első győzelmét.

FREIBURG–AUGSBURG

A hazaiak nagyon korán, már az 5. percben előnybe kerültek. A vendégek védője, Iago rossz ütemben csúszott be Sallai Rolandnak, ezzel büntetőhöz juttatta a freiburgiakat, amit Vincenzo Grifo kíméletlenül be is vágott a bal felső sarokba.

A folytatásban inkább az Augsburgnak voltak helyzetei, mégis a Freiburg tudta tovább növelni az előnyét az 56. percben. Az előző gól szerzője, Vincenzo Grifo ívelte be szögletből középre a labdát, amit Philipp Lienhart fejelt a hálóba. A 80. percben ugyan a vendégek is betaláltak, de a VAR les miatt érvénytelennek nyilvánította a találatot, így a meccs végéig maradt a 2–0.

DARMSTADT–WERDER BREMEN

Az eddig nyeretlen Darmstadt az első percektől fogva fölényben játszott, az ötödik percben Matthias Bader találatával megszerezte a vezetést és a 25. percre már kétgólos előnyre tett szert Tim Skarke góljának köszönhetően.

A fordulás után hamar növelte előnyét a hazai gárda, Marvin Mehlem révénaz 50. percben, majd a 62.-ben büntetőből Tobias Kempe növelte négy gólra a különbséget. A 70. és a 79. percben ugyan a brémaiak is betaláltak, de ez már csak a végeredmény kozmetikázására volt elég.