Bundesliga: Kane triplázott, a Bayern ízekre szedte a Darmstadtot

2023.10.28. 17:53
Harry Kane mesterhármasig jutott a Darmstadt ellen (Fotó: Getty Images)
A Bayern München fölényes, 8–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Darmstadt felett a német élvonabeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában. A rengeteg gólt hozó délutáni meccsdömping során a Hoffenheim idegenben megverte a Guirassyt nélkölöző Stuttgartot, az Augburg fordulatos találkozón tartotta otthon a pontokat a Wolfsburg ellen, tovább tart a Brémában alulmaradó Union Berlin negatív szériája, míg az újonc Heidenhaim Mönchengladbachban szenvedett vereséget.

BAYERN MÜNCHEN–DARMSTADT

Az első félidőben nem láthattunk gólt az Allianz Arénában, három kiállítást viszont igen: a negyedik percben Joshua Kimmichet, majd később Klaus Gjasulát és Matej Maglicát is hasonló ok miatt szórta Martin Petersen – mindhárom játékos nyilvánvaló gólhelyzetet akadályozott meg szabálytalanságával. Érdekesség, hogy a Bundesliga történetében még sohasem volt példa arra, hogy a játékvezető három játékost is kiállítson az első negyvenöt percben.

A fordulás után potyogni kezdtek a gólok a darmstadti kapuba: Harry Kane kezdte el a gólgyártást (VIDEÓ ITT), Leroy Sané is betalált (VIDEÓ ITT), Jamal Musiala átlövése volt a harmadik hazai gól (VIDEÓ ITT), majd Sané (VIDEÓ ITT) és Kane is elkönyvelte a duplát – az angol csatár a felezővonalról szerzett szépségdíjas gólt (VIDEÓ ITT). A bajorok hatodik találatát a becserélt Thomas Müller jegyezte (VIDEÓ ITT), aztán ismét Musiala következett, ez volt a hetedik hazai gól (VIDEÓ ITT). Két perccel a meccs vége előtt Harry Kane feltette a koronát a teljesítményére, s kipipálta a mesterhármast (VIDEÓ ITT) – megsemmisítő vereséget mért az újoncra a címvédő bajor csapat. 8–0

MÖNCHENGLADBACH–HEIDENHEIM

Már a negyedik percben gólt ünnepelhetett a Mönchengladbach, Pléa lövését ugyanis a gólvonal mögül vágta ki az újonc védelme (VIDEÓ ITT). A Heidenheim szerencsés kontra végén tudott egyenlíteni a félidő második felében, Eren Dinkci 16-oson kívüli tekerésével (VIDEÓ ITT). A fordulás után hamar visszavette a vezetést a Gladbach, miután Jonas Föhrenbach a saját kapujába bólintott egy szögletet (VIDEÓ ITT). A hátralevő időben több gólt már nem láttunk, a hazai együttes szoros meccsen tartotta otthon a pontokat. 2–1

AUGSBURG–WOLFSBURG

Bő negyedóra játék után tört meg a jég Augsburgban, Phillip Tietz közelről kotorta a labdát a vendégek hálójába (VIDEÓ ITT). A Wolfsburg egy tizenhatoson belüli kavarodás után egyenlített Jonas Wind révén (VIDEÓ ITT), majd Lovro Majer tizenegyesével a vezetést is megszerezte (VIDEÓ ITT). A második félidő végén alaposan felpörögtek az események, előbb a wolfsburgi Sebastiaan Bornauw lőtt kapásból a saját kapujába (VIDEÓ ITT), aztán Arne Engels fejesével visszavette a vezetést az Augsburg (VIDEÓ ITT). A hajrában a hazai oldalon Uduokhai megkapta a második sárga lapját, de ez már nem osztot, nem szorzott – fordulatos meccsen szerezte meg a három pontot az Augsburg.3–2

WERDER BREMEN–UNION BERLIN

A szegény embert az ág is húzza a mondás szerint, s ez nagyon igaz a minden sorozatot figyelembe véve kilencmeccses vereségszériában levő Union Berlinre: a brémai összecsapás 38. percében Robin Knoche csúsztatott egy hazai szabadrúgást fejjel a saját kapujába (VIDEÓ ITT). Harminc perccel a meccs vége előtt megfogyatkozott a fővárosi együttes, Rani Khedirát azonnali piros lappal zavarta öltözőbe a játékvezető. A három pont sorsát Marvin Duksch emelése döntötte el (VIDEÓ ITT), fontos győzelmet aratott a középmezőnybe igyekvő Werder.2–0

STUTTGART–HOFFENHEIM

Ismét a kispadra nevezte Szalai Attilát a Hoffenheimet trenírozó Pellegrino Matarazzo, s a döntés bejött az amerikai edzőnek:a negyedik percben remek kontra végén Beier lövése még kijött Nübelről, a kipattanóra viszont Grischa Prömel érkezett, aki már nem hibázott (VIDEÓ ITT). A félidő derekán Wout Weghorst értékesített egy tizenegyest (VIDEÓ ITT), majd Deniz Undav is megtehette volna ezt a másik oldalon, de a stuttgarti csatár büntetőjét védeni tudta Baumann, így maradt a kétgólos vendégvezetés. A második félidő derekán szép kombináció után Kris Führich szépített (VIDEÓ ITT), majd Robert Skov állította vissza a kétgólos hoffenheimi vezetést. Undav közeli fejese izgalmassá tette a végjátékot (VIDEÓ ITT), de az egyenlítés nem jött össze a sváboknak, így tovább tart a Hoffenheim remek formája.2–3

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Augsburg–Wolfsburg 3–2
(Tietz 17., Bornauw 79. – öngól, Engels 81., ill. Wind 35., Majer 45. – 11-esből)
Kiállítva: Uduokhai (Augsburg, 87.)
Bayern München–Darmstadt 8–0 (Kane 51., 69., 88., L. Sané 56., 64., Musiala 60., 76., Th. Müller 71.)
Kiállítva: Kimmich (4.), ill. Gjasula (21.), Maglica (41.)
Mönchengladbach–Heidenheim 2–1
(Pléa 3., Föhrenbach 51. – öngól, ill. Dinkci 37.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 2–3 (Führich 61., Undav 73., ill. Prömel 4., Weghorst 21. – 11-esből, Skov 66.)
Werder Bremen–Union Berlin 2–0 (Knoche 38. – öngól, Duksch 75.)
Kiállítva: R.Khedira (Union Berlin, 60.)

KÉSŐBB
18.30: RB Leipzig–1. FC Köln (Tv: Arena4)

VASÁRNAP
15.30: Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund (Tv: Arena4)
17.30: Bayer Leverkusen–Freiburg

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Mainz 2–2 (K. Stöger 21. – 11-esből, K. Schlotterbeck 82., ill. K. Schlotterbeck 59. – öngól, Krauss 90+6.)

1. Bayern München 9 7 2 34–7 +27 23
2. Bayer Leverkusen 8 7 1 25–7 +18 22
3. VfB Stuttgart 9 7 2 27–11 +16 21
4. Borussia Dortmund 8 6 2 17–8 +9 20
5. Hoffenheim 9 6 3 20–16 +4 18
6. RB Leipzig 8 5 2 1 19–7 +12 17
7. Eintracht Frankfurt 8 3 4 1 9–6 +3 13
8. Freiburg 8 4 1 3 9–14 –5 13