A Bremen öt gólt rúgott a Schalke ellen, és könnyedén nyert

2008.04.12. 17:32
A Werder Bremen kiütéses győzelmet aratott a Schalke ellen. Husztiék nyertek, Hajnalék kikaptak, Dárdaiék döntetlent játszottak a Bundesliga 28. fordulójának szombati mérkőzésein. A Hamburg óriási meglepetésre otthon bukott a Duisburgal szemben.
Brémai örömünnep a Schalke ellen
Fotó: Reuters

A forduló rangadóján a negyedik helyen álló, 47 pontos Werder Bremen az egy ponttal és két hellyel előtte álló Schalkét fogadta.

A találkozót nagy lendülettel kezdték a hazaiak, ugyanis már a 19. percben Baumann fejesével vezetést szereztek, majd nem sokkal később Diego is kishíján betalált.

A brazil középpályás lövése centikkel suhant el a jobbkakapufa mellett. Az irányítónak nem szegte kedvét a kimaradt helyzet. A 33. percben egy remek kiugratással Tim Borowskit hozta játékba, aki a jobb oldalról középre adott, és az érkező Boubacar Sanogo megszerezte csapat második találatát.

Kevin Kurányi még az első játékrészben szépített, ezzel azonban el is lőtte a Schalke minden puskaporát. Markus Rosenberg az 59. percben a harmadik hazai gólt is megszerezte, és ezzel végleg eldőlt a találkozó.

A folytatásban már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Végül 5–1-re nyert a Bremen. A Hamburg óriási meglepetésre hazai pályán kikapott, így a Werder a második helyre jött fel a tabellán.

A magyar futballisták közül Huszti Szabolcs kezdőként lépett pályára a Hannover színeiben a Frankfurt ellen, míg Hajnal Tamás a Karlsruherben, a Rostock ellen. A Bochum–Hertha meccsen Dárdai Pál csere volt.

A Hannover 2–1-re nyert, Husztit a 90. percben lecserélték. A Karlsruhe ugyanilyen arányban kikapott, Hajnal a 82. percig volt a pályán. Dárdai a 83. percben állt be (néhány perccel később kapott egy sárga lapot), csapata 1–1-es döntetlent játszott.

A Bayern München–Dortmund és a Leverkusen–Stuttgart találkozókat holnap rendezik, míg a Nürnberg–Wolfsburg összecsapás tegnap esőzés miatt félbeszakadt.

BUNDESLIGA, 28. FORDULÓ

EREDMÉNYEK
Bochum–Hertha 1–1 (Yahia 42. ill. Skacel 27.)
Cottbus–Bielefeld 1–0 (Skela 51. – 11-esből)
Hamburg–Duisburg 0–1 (Grlic 54.)
Hannover–Frankfurt 2–1 (Pinto 35., Schulz 89. ill. Russ (27)
Karlsruhe–Rostock 1–2 (Freis 70 ill. Bartels 84. és 30.)
Werder Bremen–Schalke 5–1 (Baumann 19., Sanogo 33., Rosenberg 59., Klasnic 76., 89. ill. Kuranyi 42.)