2. Bundesliga: Dárdai Márton gólpasszt adott, a Hertha legyőzte a Schalkét

B. D. K.B. D. K.
2023.10.08. 15:35
Dárdai Márton (31) gólpasszt adott (Fotó: Imago Images)
Dárdai Márton gólpasszt adott, a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC mindhárom pontot elhozta a Schalke otthonából a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A találkozó előtt 13. helyen álló Hertha a 16., osztályozós helyen szerénykedő Schalke otthonába látogatott. A vendégek az első félidőben szerezték meg a vezetést, Smail Prevljak volt határozott a kapu előtt (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A második játékrész elején a kezdőként pályára lépő Dárdai Márton passza után Fabian Reese duplázta meg az előnyt. Remek gól volt, igaz, kellett hozzá a kapus hibája is (0–2). (VIDEÓ ITT!)

A hajrában a Schalke Yusuf Kabadayi találatával szépített (1–2), de öt perccel később megfogyatkoztak a hazaiak, így pedig már nem maradt esélyük az egyenlítésre.

Győzelmével a Hertha fellépett a 9. helyre.

NÉMET 2. BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Schalke–Hertha BSC 1–2
(Kabadayi 80., ill. Prevljak 41., Reese 51.)
Hertha: Dárdai Bence kispados volt, Dárdai Márton kezdett, gólpasszt adott, és a 70. percben lecserélték, míg ifj. Dárdai Pál sérülés miatt nem volt a keret tagja.