HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2019.02.15 23:23 Frissítve: 2019.02.16 23:22

Szombati sportműsor: topligák, NB I, férfi kézi BL, kosár MK

Szombaton folytatódnak a labdarúgó NB I és a topligák, valamint az angol FA-kupa küzdelmei. A szlovák Fortuna Ligában DAC–Slovan Bratislava rangadót rendeznek. A Veszprém Macedóniába látogat a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Döntőznek a férfi kosárlabda és a férfi röplabda Magyar Kupában is. Teljes forduló lesz a férfi vízilabda ob I-ben. A szombati programban még: sísportok, jégkorong, Formula E, sznúker és tenisz.

 

FUTBALLPROGRAM

NB I
21. FORDULÓ
14.00: Debreceni VSC–Ferencváros (Tv: M4 Sport)
17.00: Puskás Akadémia FC–Újpest FC
17.00: Diósgyőri VTK–Bp. Honvéd
17.00: Haladás–Mezőkövesd
17.00: Kisvárda–Paksi FC
19.30: MTK Budapest–Mol Vidi FC (Tv: M4 Sport)

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ
17.00:
Marseille–Amiens (Tv: Digi Sport2)
20.00: Angers–Nice (Tv: Digi Sport3)
20.00: Monaco–Nantes (Tv: Digi Sport2)

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
15.30: Schalke 04–Freiburg
15.30: Hoffenheim–Hannover 96
15.30: VfB Stuttgart–RB Leipzig (Tv: Sport2)
15.30: Wolfsburg–Mainz 05
18.30: Hertha BSC–Werder Bremen (Tv: Sport2)

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
18.00: Cagliari–Parma (Tv: Digi Sport1)
20.30: Atalanta–Milan (Tv: Digi Sport1)

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
13.00: Celta Vigo–Levante
16.15: Rayo Vallecano–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Leganés (Tv: Spíler2)
20.45: FC Barcelona–Real Valladolid (Tv: Spíler2)

PORTUGÁL BAJNOKSÁG
22. FORDULÓ
21.30:
FC Porto–Setúbal (Tv: Sport2)

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
19. FORDULÓ
16.00:
DAC Dunaszerdahely–Slovan Bratislava (Tv: M4 Sport)

TÖRÖK SÜPER LIG
22. FORDULÓ
17.00:
Fenerbahce–Konyaspor (Tv: Digi Sport3)

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
13.30:
Brighton & Hove Albion–Derby County
16.00: AFC Wimbledon–Millwall
18.30: Newport County–Manchester City

NÉMET 2. BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
13.00:
Heidenheim–Hamburg (Tv: Sport2)

 

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ALPESI SÍ

11.00: világbajnokság, Are, női szlalom, 1. futam (Tv: Eurposport1)
14.30: világbajnokság, Are, női szlalom, 2. futam (Tv: Eurosport1)

ATLÉTIKA
14.50:
 fedett pályás országos bajnokság, BOK-csarnok

AUTÓSPORT
19.00 és 23.00:
Formula E, Mexikóváros (Tv: Eurosport1)

JÉGKORONG

ERSTE LIGA
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
17.30:
Gyergyói HK (romániai)–Fehérvári Titánok
17.40: Schiller-Vasas HC–EV Vienna Capitals II (osztrák)
18.00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest
NHL
19.00:
Pittsburgh Penguins–Calgary Flames (Tv: Spíler1)
vasárnap, 1.00: Tampa Bay Lightning–Montreal Canadiens (Tv: Spíler1)
vasárnap, 4.00: Vegas Golden Knights–Nashville Predators (Tv: Spíler1)

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
17.30:
Vardar Szkopje (macedón)–Telekom Veszprém (Tv: Sport1)
FÉRFI EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
20.00:
Saint-Raphael–La Rioja (Tv: Sport1)
NŐI NB I
18.00:
Siófok KC–Dunaújvárosi kohász KA
18.00: EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–DVSC Schaeffler
18.00: FTC-Rail Cargo Hungaria–Eu-Fire Mosonmagyaróvár
18.00: Eszterházy SC–MTK Budapest
18.00: GVM Europe-Vác–Érd

KOSÁRLABDA
FÉRFI MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ, GYŐR
A 3. helyért
14.30:
Jászberény–DEAC
Döntő
17.00:
Falco–Szolnok (Tv: Duna World)
NŐI NB I
14.30:
Aluinvent DVTK–ELTE-BEAC Újbuda
15.00: CMB Cargo-Uni Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd
17.00: ZTE Női Kosárlabda Klub–PEAC-Pécs
18.00: Sopron Basket–NKE-Csata
18.00: Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd
NBA
vasárnap, 2.00:
All Star-gála, ügyességi számok (Tv: Sport1)

RÖPLABDA
FÉRFI MAGYAR KUPA, ÉRD
A 3. helyért
12.30:
Fino Kaposvár SE–Vegyész RC Kazincbarcika
Döntő
15.00:
Kecskeméti RC–LV Sport Pénzügyőr SE
NB I, FÉRFIAK
12.00:
Sümegi RE–MÁV Előre SC
16.00: Szolnoki RK–Pécsi TE-PEAC
17.00: SZESE Győr–Dunaferr SE
NB I, NŐK
17.00:
MTK Budapest–Palota RSC
17.00: Budaörsi DSE–TFSE

SÍFUTÁS
12.30:
világkupaverseny, Cogne, szabadstílusú sprint (Tv: Eurosport1)

SÍLÖVÉSZET
18.00 és 22.00:
világkupaverseny, Soldier Hollow, nők, 10 km üldözéses verseny (Tv: Eurosport1)

SÍUGRÁS
16.00:
világkupaverseny, Willingen, HS 145 (Tv: Eurosport1)

SZABADSTÍLUSÚ SÍ
11.30:
világkupaverseny, Feldberg, síkrossz (Tv: Eurosport2)

SZNÚKER
14.00 és 20.00:
Home Nations Series, Walesi Open, elődöntő (Tv: Eurosport2)

TEKE
Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, visszavágó
13.00:
Zalaegerszegi TK–Szegedi TE

TENISZ
  9.00:
fedett pályás ob, BOK-csarnok
15.00:
ATP-torna, Rotterdam, 1. elődöntő (Tv: Sport1)
16.00: WTA-torna, Doha, döntő (Tv: Digi Sport1)

VITORLÁZÁS
Repülőhollandi-világbajnokság, Nelson, 1. nap

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
A-CSOPORT
16.00:
AVUS Szombathely–KSI
17.00: FTC-Telekom Waterpolo–RacioNet-Honvéd
18.00: ZF-Eger–BVSC-Zugló
18.00: Metalcom Szentes–PVSK-Mecsek Füszért
B-CSOPORT
16.00:
Szolnoki Dózsa–PannErgy-Miskolci VLC
16.00: Tatabánya–VasasPlaket
17.00: Debreceni VSE–A-Híd OSC Újbuda
18.00: Kaposvári VK–UVSE
NŐI OB I
12.00:
DUE-Maarsk Graphics–UVSE Hunguest Hotels
17.15: BHSE–Hungerit Szentes
19.00: FTC-Telekom–BVSC-Zugló
19.45: ZF-Eger–RB-Tatabánya

2019.03.22 19:45:21

Minden más foci nemzetisport.hu

Csehül álltak: az angolok a Wembley-ben öt gólt vágtak a borzalmasan védekező vendégeknek.

2019.03.18 18:36:48

Minden más foci nemzetisport.hu

Hetedik állomásához érkezik a darts Premier League. Folytatódik a tenisz Miami Open.

2019.03.19 19:40:15

Minden más foci BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. Nem először vetődött fel a téma, olykor a sportág prominens személyiségei is hangoztatják: el kellene törölni a futball egyik legkülönösebb, legvitatottabb, az idők során a legtöbbet változó, ugyanakkor egyik legősibb szabályát.

2019.03.13 23:40:55

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A sport hőskorszakának makulátlanságáért sem tennénk feltétlenül tűzbe a kezünket, már csak azért sem, mert akkoriban is gyarló emberek feszültek egymásnak a vicces mezek ellenére nemesnek hirdetett küzdelemben.

2019.03.12 23:53:48

Minden más foci DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Talán annyit szűrhetünk le: ahogy a szerbek és a horvátok jó pénzért cserébe zokszó nélkül megválnak legnagyobb tehetségeiktől (hiszen úgyis terem másik), úgy trénereiktől is (mert az is terem).