Klub-vb: CR módjára ünnepelt, de nem játszhat a Real ellen

2016.12.11. 10:03
Kim Bo Kjung megadta a módját gólja megünneplésének (Fotók: AFP)
Az észak- és közép-amerikai térséget képviselő Club América hátrányból felállva 2–1-re felülmúlta az ázsiai Bajnokok Ligája-győztes Csonbuk Hyundai Motors együttesét a Japánban zajló klubvilágbajnokságon, így bejutott az elődöntőbe, amelyben a Real Madriddal találkozik.

Az oszakai mérkőzés első félidejének közepén az ázsiaiak szereztek vezetést Kim Bo Kjung találatával, aki – egyik csapattársával együtt – a Cristiano Ronaldótól megszokott módon ünnepelte gólját.

KIM BO KJUNG GÓLJA ÉS GÓLÖRÖME

A Club América a szünet után Silvio Romero duplájával fordított, ami azt jelenti, hogy csütörtökön a mexikói csapat játszhat a BL-győztes Real Madriddal a döntőbe jutásért.

A MÉRKŐZÉS TELJES ÖSSZEFOGLALÓJA

A találkozót Kassai Viktor vezette, aki az első félidőben még sárga mezben dirigált, de mivel ez a szerelés könnyen összetéveszthető volt az ázsiai gárdáéval, a szünetben átöltözött, és a második játékrészben már fekete dresszben fújta a sípot.

Kassai (a háttérben) az első félidőben még sárga
… a másodikban már fekete mezben vezette a meccset

A játéknap másik mérkőzésén a házigazdák képviseletében induló Kasima Antlers a második félidőben szerzett gólokkal 2–0-ra megverte az afrikai BL-győztes Mamelodi Sundowns csapatát. A japán bajnokra az elődöntőben a kolumbiai Atlético Nacional vár.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
NEGYEDDÖNTŐ

Csonbuk (dél-koreai)–América (mexikói) 1–2 (Kim Bo Kjung 23., ill. S. Romero 58., 74.)
Mamelodi Sundowns (dél-afrikai)–Kasima Antlers (japán) 0–2 (Endo 63., Kanazaki 88.)

A TOVÁBBI PROGRAM

December 14., szerda
8.30: az 5. helyért, Csonbuk (dél-koreai)–Mamelodi Sundowns (dél-afrikai), Oszaka