Eurofutball: az olasz 1. botlott, a német megverte Korcsmárékat

2015.02.06. 22:41
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 20. fordulójában Korcsmár Zsolt együttese 1–0-ra kikapott a listavezető Ingolstadttól.

A magyar védő végigjátszotta a meccset, amelyet Pascal Gross döntött el fél órányi játékot követően. Az Ingolstadt parádés formában van, a legutóbbi hat bajnokiján 16 pontot szerzett.

Kalmár Zsolt
csapata, az RB Leipzig is vereséget szenvedett, az Erzgebirge Aue otthonában kapott ki, 2–0-ra. A magyar légiós a kispadon kapott helyet, és nem cserélték be a meccsen.

A holland másodosztályban Vida Kristopher csapata, a De Graafschap meccsét elhalasztották a pálya alkalmatlansága miatt. A mérkőzést 16-án pótolják be.

A török élvonal 19. fordulójának pénteki meccsén a kiesés elől menekülő Karabükspor a 92. percben mentett pontot a negyedik helyen álló Istanbul Basaksehir otthonában.

A belga élvonalban a Standard Liege 26 perc alatt lerendezte a meccsét, és megelőzte a vasárnap játszó Kortrijket.

Az olasz másodosztályban az élen álló Carpi gól nélküli döntetlent játszott a Trapani otthonában.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
20. FORDULÓ

Aalen–Darmstadt 0–0
Erzgebirge Aue–RB Leipzig 2–0
Greuther Fürth–Ingolstadt 0–1
Az élmezőny állása: 1. Ingolstadt 43 pont, 2. Darmstadt 34, 3. Karlsruhe 33 (28–16, 19), 4. Eintracht Braunschweig 33 (28–20, 19)