Gól nélküli döntetlennel ért véget a Topolyai SC–Csukaricski mérkőzés

2024.04.06. 19:55
Nem született gól, csak küzdelem volt (Fotó: TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 29. fordulójában a Topolyai SC 0–0-s döntetlent játszott a Csukaricskivel.

SZERB SZUPERLIGA
29. FORDULÓ
Topolyai SC–Csukaricski 0–0
Topolya, TSC Aréna. V: Sz. Jovanovics
Topolya: Ilics – Djordjevics (Antonics, 89.), Sztojics, Krsztics – Petrovics (Sós, 85.), Radin, Djakovac, Cvetkovics (Miloszavljevics, 61.) – Csirkovics, Sz. Jovanovics (Rakonjac, 85.), Pantovics (Sztanics, 79.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Csukaricski: Szamurovics – Tosics, V. Jovanovics, Sztevanovics, Sztankovics – Docics, Milojevics (Sissoko, 65.) – Adzsics (Ergelas, 71.), Kovacs, Nikcsevics (Ndiaye, 90+3.) – Mello (Pavkov, 65.). Vezetőedző: Goran Sztanics

A bajnokság kezdete előtt a szakértők a Csukaricskit és a Topolyát tartották a legesélyesebbnek a harmadik hely megszerzésére, azonban a belgrádi együttes nagyon sok pontot elhullajtott, míg a TSC magabiztosan gyűjtögette a pontjait, így a szerb Szuperliga 29. fordulójának rangadója előtt a dobogó harmadik fokán álló észak-bácskaiak előnye tizenöt pontot tett ki az ötödik helyezett belgrádiakkal szemben. A hazaiak az eltiltott Milos Vulics nélkül léptek pályára, s az ő hiány meg is érződött a szervezettség terén, ugyanis a TSC hiába birtokolta 66 százalékban a labdát az első félidőben, kevés helyzetet alakított ki, s sokszor a hátvédek ötlettelenül passzolgattak egymásnak, mivel kevés volt a mozgás a pálya közepén, igaz, a vendégek remekül lezárták a területeket, szervezetten védekeztek. A kevés helyzetek egyikét már a 3. percben láthattuk, amikor Szasa Jovanovics passzolt Ifet Djakovachoz, aki 18 méterről a bal alsót célozta meg, de Szamurovics kapus bravúrral szögletre ütötte a labdát. Hasonló volt a helyzet a 12. percben, amikor Djordjevics labdavesztése után Milojevics viharzott el a bal szélen, s Kovacs lövését Veljko Ilics szedte ki a bal alsóból. A 26. percben Mello lövésébe kapott bele a hazaiak kapusa, azonban a labda a gólvonal elé pattant, ám a remekül helyezkedő Krsztics szögletre mentett. Tizenegy perccel később Nemanja Petrovics fejjel csúsztatta meg a labdát Alekszandar Csirkovics, a TSC legeredményesebb játékosa elé, aki egy csel után 17 méterről a bal felsőbe csavart volna, de Szamurovics ezt is hárította.

A második félidő elején előbb Milos Pantovics került helyzetbe, ám két méterről fejjel az oldalhálót találta el, majd Nemanja Petrovics végzett el egy szabadrúgást, s beadás helyett egyből kapura lőtt, Szamurovics a kapufa segítségével mentett szögletre. Zsarko Lazetics a második félidőben lecserélte Milos Cvetkovicsot és Pantovicsot is, a helyükre érkező Ivan Miloszavljevics és Petar Sztanics igyekezett színt vinni a hazaiak játékába, akik valamivel veszélyesebbek is lettek, de a rendes játékidőben nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni a második játékrészben is remekül védekező vendégek ellen. A bírói ráadásban Sztojics eldönthette volna a három pont sorsát, de egy ütemet lekésett a bal oldali beadásról, így a találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget. 0–0

Huszonkilenc forduló után a TSC hatvan ponttal a harmadik helyen áll, ami tizenhárommal több, mint amennyi a mögötte levő Vojvodinának van, míg az ötödik Csukaricskit a topolyaiak tizenöt ponttal előzik meg.

A TSC az alapszakasz utolsó fordulójában Újvidéken lép pályára a negyedik helyezett Vojvodina ellen, de ennek a mérkőzésnek az eredményétől függetlenül a TSC a harmadik helyen kezdi meg szereplését a hét fordulóból álló rájátszásban.