A román Superliga 20. fordulójának nagy rangadóján a Sepsi OSK 2–1-re megverte odahaza a CFR-t.

20. FORDULÓ
Sepsi OSK–CFR 2–1 (0–1)
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi OSK Aréna, 2788 néző. Vezette: Birsan
SEPSI: Niczuly – Kecskés, Ninaj (Stefan, 62.), Ciobotariu – Otelita, Gheorghe (Kallaku, a szünetben), Paun, Varga R. (Damascan, 62.) – Stefanescu, Safranko (M. Rondón, 62.), Matei (Balasa, 90+1.). Vezetőedző: Bernd Storck
CFR:
Sava – Kresic, M. Ilie, Morgan (R. Filip, 90+1.) – Krasniqi, Cvek, Tahcidisz, Avonou (Deac, 68.), Camora – Birligea (Juricic, 82.), Otele (Fica, 68.). Vezetőedző: Andrea Mandorlini
Gólszerző:
Kallaku (70.), Damascan (85.), ill. Tahcidisz (31.)

A szezonban először elkapott egy topcsapatot a Sepsi OSK a román élvonalban, hátrányból fordítva győzve a második helyen álló kolozsvári CFR-t. A székelyföldi csapat ezzel négy helyet lépett előre a táblázaton, és újra playoffot érő pozíciót foglal el.

A Sepsi ugyan az első negyedóra végén magához ragadta a kezdeményezést, de egy percen belül két nagy helyzetet is kihagyott: Branislav Ninaj kapáslövését a kolozsvári kapus védte, Pavol Safranko csukafejese pedig célt tévesztett. A CFR viszont élt egyetlen lehetőségével: Panajotisz Tahcidisz 17 méterről, a lábak sűrűjében lőtte ki a bal alsó sarkot.

A szünet után már szinte egykapuzott a Sepsi, Bernd Storck cseréi pedig nagyon bejöttek. Egyedül a szólóban kilépő Daniel Birligea ijesztett rá a hazaiakra, de Niczuly Roland térddel hárított. A szünetben beálló Sherif Kallaku bombagóllal egyenlített ki, jobbról, mintegy 12 méterről tüzelt a hosszú felsőbe, öt perccel a vége előtt pedig egy újabb cserejátékos, Vitalie Damascan lőtte be a győztes gólt – ekkor a kolozsvári védők takarták saját kapusukat, mint az első félidőben a hazaiak Niczulyt. Négyperces videózás után megadták a gólt, így Bernd Storck bajnoki mérlege továbbra is hibátlan a Sepsi vezetőedzőjeként. 2–1

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Eldőlhetne, Stefanescu középre adna a bal sarok elől, de hosszan szökteti magát, bevetődik Camara.

90+1. perc Mihai Balasa be, Matei le, szélső helyett védelmi mindenes. Robert Filip Morgan helyén a másik oldalon.

Hat perc a ráadás.

89. perc És gól a gól!

88. perc Igen alapos VAR-vizsgálat, talán ellökte magától a védőjét?

85. perc Aztán sárga lap túlzott gólörömért.

84. PERC VITALIE DAMASCAN jobbal a bal alsóba lő középről, 14-ről, Kallaku fejese után, öt védő közül. 2–1!

83. perc Alin Fica kap sárga lapot, odalépett Mateinek.

81. perc Ez is helyzet, Rondón emelését ballal nem sokkal vágja a léc fölé Matei, középről, 15-ről.

81. perc Luka Juricic be, Birligea le.

80. perc Deac jobbal nem sokkal emel a jobb felső mellé. Szép gól lett volna.

78. perc Tahcidisz remek bal oldali beadását jobbal a bal alsó mellé vágja a 16-os elől, kissé balról Birligea.

76. perc Otelita emelését Rondón Damascanhoz tolja, aki bedob a balon két remek cselt... és egy rossz beadást.

70. PERC MEKKORA GÓL, Stefanescu lövését blokkolja Cvek, kissé jobbról, 11 méterről jobbal a jobb, azaz a túlsó felső sarokba vágja nagy erővel SHERIF KALLAKU. 1–1!

68. perc Ciprian Deac Avounout, Alin Fica Otelét váltja a vendégnél.

67. perc Paun szereli az ötös bal sarkán az utolsó pillanatban Otelét.

A vendégek nagy hiányzója Jevhen Konopljanka, Matija Boben, Arlind Ajeti hármas.

66. perc Rondón passzát a bal alsó elé emeli Matei, de nincs érkező ott.

62. perc Hármas hazai csere: Florin Stefan Ninajt, Mario Rondón Safrankót, Vitalie Damascan Vargát váltja.

55. perc Ninaj utolsó védőként eladja a labdát, amellyel kapura tör Birligea, 17-ről, kissé jobbról kapura lő, de balra elmozdulva véd Niczuly.

54. perc Otelita keresztpasszát az ötös bal sarka elől ballal a léc fölé vágja Matei.

51. perc Matei balról középre ad Safrankónak, akit szerel az ötösön Ilie.

50. perc Hazai mezőnyfölénnyel, pontatlan beadásokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Sherif Kallaku váltja a hazaiaknál Gheorghét.

E párharc legjobb góllövői:
Ciprian Deac 4
George Tucudean 3
Daniel Birligea 2
Rangelo Janga 2
Yuri Matias 2

45+3. perc: véget ért az első félidő. Sepsi OSK–CFR Cluj 0–1

45. perc: három perc a hosszabbítás az első félidőben.

45. perc: Stefanescu mutatott be szép cselsorozatot, de inkább kicselezte magát a helyzetből, majd mégis lövésre vállalkozott, ez meg gyengére sikerült, Savának nem kellett megerőltetnie magát.

42. perc: nem játszik túlságosan direkt futballt Bernd Storck csapata, a Sepsi az elmúlt percekben többet birtokolta a labdát, de egyáltalán nem játszik veszélyesen, ellenben a kolozsváriak megint egy gyors támadással próbálkozta, Otele pedig majdnem elérte az indítást.

38. perc: GÓÓÓL! MEGINT BETALÁLT A CFR EGY SZÉPEN KIJÁTSZOTT ELLENTÁMADÁS VÉGÉN OTELE EREDMÉNYES. VISSZANÉZIK AZ ESETET. LES MIATT NEM ÉRVÉNYES A GÓL!

37. perc: próbálkozik becsülettel a Sepsi, de a kolozsvári kaput nem tudták célba venni Varga Rolandék.

33. perc: szöglethez jut a Sepsi OSK, de a sarokrúgás már nem veszélyes.

31. perc: GÓÓÓL! MEGSZERZI A VEZETÉST A CFR! TAHCIDISZ! 0–1

Nagyon gyenge szabadrúgásvariáció után kellett nagyot nyújtóznia Niczulynak egy átlövésnél, de a labda a kolozsváriaknál maradt, Tahcidisz átlövése viszont már utat talált a sepsiszentgyörgyi kapuba.

29. perc: Gheorghe vágta fel Avounou-t a hazai térféléen, veszélyes helyzetből jöhet szabadrúgással a CFR.

29. perc: az elmúlt percekben egyik csapat sem volt veszélyes a kapura, a mezőnyben zajlik a játék.

26. perc: jobb oldali hazai akció végén Safranko fejese nem okozott gondot Savának.

24. perc: Kecskés Ákos kapott sárga lapot.

23. perc: gyors támadást vezettek a kolozsváriak, Otele balról középre tett labdáját Tahcidisz vágta bele az előtte álló Paunba.

21. perc: Stefanescu kapott nagyot a vendégektől a félpálya közelében.

19. perc: Varga Roland most lapos labdát centerezett, Safranko próbálkozott csukafejessel, kísérlete pedig nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

18. perc: Savának kellett a mezőnybe öklöznie a szöglet utáni beadást, majd Ninaj járt közel a hazai gólhoz, de Sava most is résen volt.

17. perc: az álmoskás kezdés után kezd magára találni a második helyezett vendégcsapat, de most lesen halt el a kolozsvári akció, majd a szentgyörgyiektől Varga Roland vállalkozott távolról, s szöglet lett a magyar támadó kísérletéből.

15. perc: Otelét keresték a labdával a kolozsváriak, de a hosszú indítás túl hosszú a vendégek nigériai csatárának.

12. perc: a Kolozsvár szabadrúgását Camora lőtte a sorfalba, a lecsorgót pedig Cvek rúgta a blokkba, közben Camora azt reklamálta, hogy a hazai sorfal kézzel ért labdába a 16-oson belül.

11. perc: Kecskés Ákos rúgta fel a kolozsváriak támadóját, Birligeát a Sepsi kapujától 21 méterre, enyhén jobbra.

10. perc: az eddig teljesen veszélytelen CFR előtt is adódott egy lehetőség, a jobb oldali szöglet élesen érkezett a rövidre, de Niczuly kapujára már nem volt veszélyes.

6. perc: Varga Roland kapott kiváló kiugratást a balszélen, beadása sem volt rossz, de a becsúszó Stefanescu kísérlete már nem volt veszélyes.

4. perc: Niczuly Rolandnak kellett kilépnie kapujából egy kolozsvári indításra.

2. perc: Stefanescu beadása már veszélytelen, Sava húzta le a labdát.

1. perc: rögtön az első percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Stefanescut vágták fel a 16-os jobb sarkának közelében.

1. perc: a Sepsi OSK kezdte a mérkőzést.

A csapatok érkeznek a pályára, a szentgyörgyiek piros-fehér szerelésben játszanak, a vendég kolozsváriak fehérben.

ELŐZMÉNYEK

A forduló eddig eredményei kedvezően alakultak a piros-fehérek számára, egy vasárnapi sikerrel a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre is előreléphet a jelenleg kilencedik Sepsi.

„Most láthatjuk, mit sikerült felépítenünk az előző két mérkőzésen. Jó irányba indultunk el, de meccsről meccsre egyre jobban rá kell kényszerítenünk a stílusunkat az ellenfélre. A héten átbeszéltók az elkövetett hibákat is, főleg védekezésben, mert egyelőre túl sok esélyt adunk az ellenfeleknek” – mondta a Sepsi közösségi oldalain közzétett interjúban Bernd Storck, aki a rangadón számít a székelyföldi szurkolóink támogatására is.

A Kolozsvárt fogadja a Sepsi OSK (Fotó: Sepsi OSK/Fb)

A német edző azonban jól tudja, hogy most egy topcsapattal kerül szembe, amely ellen ráadásul csapnivaló a Sepsi mérlege: mindössze egyetlen győzelmet aratott az eddigi 19 bajnoki találkozón.

A két csapat közül egyértelműen a székelyföldi van jobb formában, Bernd Storck vezetőedző érkezése óta mindkét bajnoki mérkőzését megnyerte a szentgyörgyi együttes, miközben a CFR – a Román Kupát is beszámítva – hét találkozó óta nyeretlen, elsősorban gyatra helyzetkihasználása miatt. Sorozatos döntetlenekkel ugyan az élmezőnyben tudtak ragadni a kolozsváriak, de hátrányuk öt pont a listavezető FCSB-hez képest.

Erdélyi rangadót játszik idei utolsó hazai mérkőzésén a Sepsi OSK, Kecskés Ákos és Varga Roland csapata a nyolcszoros bajnok, jelenleg a második helyen álló kolozsvári CFR-t látja vendégül vasárnap este

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI OSK–CFR ROMÁN ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!