Szerb Szuperliga: hiába támadott, mégis elszenvedte első vereségét a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.10.08. 17:22
A sötét kékben játszó Topolya hazai pályán szenvedett vereséget (Fotó: FK TSC)
Zsarko Lazetics harmadik helyen álló csapata a tizedik helyezett szabadkai együttest fogadta, s hiába támadott folyamatosan, gólokat csak a vendégeknek sikerült szerezniük (0–2).

SZERB SZUPERLIGA

11. FORDULÓ

Topolyai SC–Szpartak Zsdrepcseva krv 0–2 (0–0) – élőben az NSO-n!
Topolya, TSC Aréna. V.: P. Janjus.
TSC: Ilics - Calusic, Krsztics, Sztojics, Vlalukin (Petrovics, 74.) - Djakovac, Sztanics (Sz. Jovanovics, 68.), Kuveljics (Mircsevszki, 74.) - Sós (Rakonjac, 83.), Csirkovics (Vulics, 68.), Pantovics. Edző: Zsarko Lazetics.
Szpartak: Vulics - Sztanojev, Vidakovics, Toseszki, Tanaszijevics, Bijelovics - Mijics (Lukics, 65.), Djuraszovics, Csalaszan, Todoroszki (Jocics, 80.) - Ubiparip (Mudrinszki, 82). Edző: Alekszandr Kerzsakov.
Gólszerzők:
Ubiparip (52.), Todoroszki (66.)

Kilencedik bajnoki mérkőzésén elszenvedte első vereségét a Topolyai Sport Club a szerb Szuperliga 11. fordulójában: a TSC végig támadta a kilencven percet a szabadkai Szpartak ellen, de gólt, méghozzá kettőt is, a vendégek szereztek.

Hiába birtokolta sokkal többet a labdát a TSC, a vendégek igen szervezetten – legtöbbször tíz emberrel a saját térfelükön – védekeztek, így a hazaiaknak már azért is meg kellett izzadnia, hogy eljussanak az ellenfél kapujáig. A Szpartak védelme az első játékrész végére fáradt el, s akkor Csirkovics, Djakovac és Pantovics is lövéssel fejezte be az akciót, de míg az előbbi célt tévesztett, addig a másik kettő próbálkozását Vulics kapus hárította.

A második játékrészben a hazaiak Djakovac révén a kapufáig jutottak, utána azonban igazi hideg zuhany következett a TSC számára, ugyanis az 52. percben Mijics beadását az üresen maradt Ubiparip tíz méterről a jobb felsőbe fejelte a labdát, Ilics csak belekapni tudott. A kapott gól után a hazaiak tovább fokozták az iramot, de hiába dolgozták ki a helyzeteket, gólt nem ők, hanem ismét a vendégek szereztek. A 66. percben a csapatkapitány Josip Calusic csúnyán elnézett egy labdát, ami így Todoroszkié lett, ő pedig tizenkét méterről egy pazar mozdulattal átemelte Ilicset, aki tehetetlenül nézte, ahogy a kapu közepébe hullik a labda. Cserékkel igyekezett felrázni a csapatát Zsarko Lazetics, de a TSC-nek semmi nem jött össze ezen a mérkőzésen, pedig folyamatosan támadtak, de a vendégek védelme végig állta a sarat. A végén még Ilicsnek is kellett egyet védenie, hogy ne legyen még nagyobb a különbség.

A TSC kilenc mérkőzésen húsz pontot gyűjtött, így a harmadik helyen áll a 25 pontos Partizan, és a 21 ponttal második helyezett Crvena zvezda mögött. Az Európa-bajnoki selejtezők miatt két hét szünet vár a TSC-re, amely a válogatott-program után a Vozsdovac vendége lesz a 12. fordulóban.

90+10. perc Véget ért a mérkőzés, amely a forduló legnagyobb meglepetését és kétgólos Szpartak-sikert hozott

Mennek előre a hazaiak, de a Szpartak-védelme állja a sarat, a vendégek magabiztosan őrzik előnyüket.

90+1. perc Tanaszijevics kaszálja el Rakonjacot, sárga lap járt érte

90. perc Letelt a rendes játékidő, kilenc perc a ráadás

83. perc Sós Bence is lemegy, helyére Marko Rakonjac jön

82. perc Az első gól szerzője, Vojo Ubiparip megsérül, helyére az Újpestet is megjártMudrinszki érkezik

80. perc A mindössze 17 éves Veljko Jocics érkezik a megsérült Todoroszki helyére

78. perc Krsztics és Ubiparip kakaskodott, mindketten kaptak egy-egy sárga kapot

74. percNemanja Petrovics érkezik Vlalukin helyére, Martin Mircsevszki pedig Kuveljicset váltja

68. perc Kettős csere a hazaiaknál: Sztanics helyére Szasa Jovanovics érkezett, Csirkovicsot pedig Milos Vulics váltja

66. perc KÉT GÓLLAL VEZETNEK A VENDÉGEK.Calusic fut alá egy labdának, Andrej Todoroszki ezt kihasználja, és egy pazar mozdulattal átemeli Ilicset

65. perc A 21 éves Jovan Lukics áll be a gólpasszt adóMilos Mijics helyére a Szpartakban

61. perc Tanaszijevics kezét érinti a labda a tizenhatosban, a hazaiak tizenegyest reklamálnak, de a játékvezető továbbot int

60. perc Vulics, a vendégek kapusa időhúzás miatt sárga lapot kap

52. perc VEZET A SZPARTAK! Vojo Ubiparip a gólszerző. Mijics ment el a bal szélen, Ubiparip maradt üresen, és tíz méterről a jobb felsőbe fejelt. Ez volt a vendégek első kaput eltaláló lövése, amiből rögtön gól is lett...

50. percKAPUFA! Ismét Sós adott be, ezúttal is jobbról, a kapu előtti kavarodás során Djakovac elé kerül a labda, aki hét méterről lő, de elcsúszik, így a labda a felső lécen csattan

48. perc Sós adta be jobbról a szögletet, Sztojics fejelt tíz méterről, nem sokkal a bal kapufa mellé. Ez volt az eddigi legveszélyesebb próbálkozása a hazaiaknak

46. perc Elkezdődött a második félidő

Hatvannégy százalékban birtokolta a labdát a TSC, de gólt nem sikerült lőnie.

45. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Pantovics kerül helyzetbe a bal oldalon, de a rövid sarokba tartó, erőtlen lövését Vulics magához öleli

43. perc Pantovics csapja be a védőjét a jobb oldalon, középre gurításáról azonban Sztanics egy ütemet késett, utána pedig Csirkovics 18 méterről a bal felső fölé tekeri a labdát

42. perc Djakovac elé pattan egy labda, aki 28 méterről egyből lő, de pont a kapu közepébe

37. perc A hazaiak szöglete után gyors ellentámadást indítanának a vendégek, de a hazaiak csapatkapitánya,Calusic rutinos védő módjára egy taktikai szabálytalansággal ezt még a Szpartak térfelén megakadályozza

32. perc Vlalukin ad be jobbról, Pantovics háttal a kapunak, könyékkel továbbította a labdát a kapu felé, a játékvezető azonnal jelezte a kezezést

26. percIsmétSztanicskerül a középpontba, aki remekül ugratja kiPantovicsot, akinek nem sikerül elpöckölnie a labdát

19. perc Sztanics kap egy jó labdát a tizenhatosban, de Tanaszijevicsüggyel-bajjal megakadályozza, hogy kapura lőjön

13. perc Egy jobb oldali beadás után Djakovac lő kapásból ballal 12 méterről, de a labda méterekkel megy el a jobb kapufa mellett

10. perc Sztanics kapott egy jó labdát szemben a kapuval, de 17 méterről leadott lövését a védők blokkolták

5. perc Kifejelik a védők Djakovac jobb oldali beadását, Calusic érkezik a második hullámból, de húsz méterről csúnyán fölé lő

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát

Sötét kékben a Topolya, világos kékben és fehérben a vendégek.

A Debrecenből a Topolyába igazoló Sós Bence a kezdőcsapatban kapott helyet a szabadkai együttes elleni mérkőzésen, amely szomszédok összecsapása is egyben, mivel a két önkormányzat egymás mellett található, így a találkozót észak-bácskai rangadóként tartják számon Szerbiában.

A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Szusszanásnyi ideje sem maradt a Topolyai SC-nek az észak-bácskai csapatra a csütörtöki Európa-liga-csoportkörös mérkőzés után (az Olympiakosz ellen hazai pályán 2–2-re végzett az együttes) a bajnokságban vár rangadó a szabadkai Szpartak ellen. A topolyaiak az eddigi nyolc mérkőzésükön húsz pontot szereztek, míg ellenfelük nyolc ponttal kevesebbet. Ez alapján a TSC tűnhet esélyesebbnek, de a kettős terhelés miatt hiba lenne borítékolni a jó eredményt.

„Köszönjük a szurkolóknak az eddigi támogatást, arra kérem őket, hogy a Szpartak ellen is jöjjenek el minél nagyobb számban, és segítsenek, hogy begyűjtsük a számunkra nagyon fontos három pontot” – mondta Zsarko Lazetics, a TSC vezetőedzője.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A TOPOLYAI SC–SZPARTAK SZERB ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!