NHL: kisöpörte Ovecskinéket a negyeddöntős Rangers

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.29. 07:27
A New York Rangers 4–0-val kiejtette a Washington Capitalst (Fotó: Getty Images)
Megvan az első negyeddöntős az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), miután a New York Rangers másodszor is győzött a Washington Capitals vendégeként és 4–0-val nyerte meg a párharcot.

A Rangers jól kezdett és már egy perc után vezetett a fővárosban. A Capitals hiába egyenlített kétszer is a meccsen, az emberhátrányokkal nem tudott mit kezdeni, és három ilyen gólt kapva szenvedett 4–2-es vereséget hazai jégen, így 4–0-val búcsúztak az idénytől Alekszandr Ovecskinék.

A Rangers a negyeddöntőben a Carolina Hurricanes–New York Islanders (3–1) győztesével találkozik.

A játéknap másik három meccsén nyerők pedig egy-egy sikerre kerültek a továbbjutástól. A Colorado Avalanche otthon könnyedén nyert 5–1-re a Winnipeg Jets ellen, az Edmonton Oilers pedig jóval nehezebben, 1–0-ra győzött a Los Angeles Kings vendégeként.

A Vancouver Canucks drámai hajrával dolgozta le kétgólos hátrányát Nashville-ben, hogy aztán hosszabbítás után 4–3-ra legyőzze a Predatorst – a sikerben oroszlánrészt vállalt Brock Boeser, aki mesterhármast szerzett.

Washington Capitals–New York Rangers 2–4
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a New York Rangers javára
Los Angeles Kings–Edmonton Oilers 0–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 az Edmonton javára