Játékossors: sosem jutott el az élvonalig, 21 éves fia ellen vonult vissza a 45 éves kapus

D. S. B.D. S. B.
2023.09.28. 14:13
Denis Kukucka pályafutása során először és utoljára védett élvonalbeli csapat ellen, a fiát foglalkoztató Trencín ellen (Fotó: Slovak Football/Twitter)
Nem akármilyen történetet hozott a labdarúgó Szlovák Kupa 3. fordulójának szerdai játéknapja.

A legjobb 32 közé jutásért csapott össze egymással az alsóbb osztályú Castkovce (Császtó) és az élvonalbeli Trencín (Trencsén). A mérkőzésen úgy tűnt, hogy a 27. percben vezetést szerző vendégek érvényesítik a papírformát, ám a rendes játékidő hosszabbítása két gólt is hozott, így a vártnál nehezebben ment tovább a trencséni csapat. 1–2

A meccs azonban nem csak az izgalmas végjátékról marad emlékezetes, ugyanis a hazaiak kapuját a 45 éves Denis Kukucka védte, aki pályafutása során sosem jutott el a szlovák első osztályig, ám a Trencín ellen nem csak egy élvonalbeli csapat ellen védhetett, ugyanis a vendégek kapuját éppen fia, a 21 éves Michal őrizte, ráadásul Denisnek ez volt pályafutása utolsó mérkőzése, mivel a visszavonulás mellett döntött.

Kell ennél szebb befejezés egy karriernek?