Svájc: a Basel már csak matematikailag nem bajnok

2013.05.29. 22:48
Ha nehezen is, de a Basel legyőzte idegenben a Young Boyst a svájci labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában, így ezzel leheletnyi közelségbe került a bajnoki címhez. Vanczák Vilmos és csapata, a Sion kétgólos vereséget szenvedett a Luzern otthonában.

Habár a Basel legnagyobb üldözője, a Grasshoppers is nyert, mégis kézzelfogható közelségbe került a bajnoki cím Murat Yakin csapatának. Mindkét csapat idegenben tudott nyerni a mai hétközi fordulóban, így az utolsó hétvégi bajnokin csodának kell történnie, hogy ne a Basel legyen a végső befutó. A Grassoppersnek három pont a hátránya, ami matematikailag még behozható, ám egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség számít, amiben a Basel magasan megelőzi riválisát.

Vanczák Vilmos és a Sion sorozatban ötödik vereségét szenvedte el, és mind az ötöt úgy, hogy gólt se szerzett A magyar légiós végig a pályán volt a 2–0-ra elveszített találkozón.

Mind a Basel, mind a Grasshoppers a 2013–14-es Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe kerül. A St. Gallen az Európa-liga rájátszásban kezdi meg európai kupahadjáratát, a Zürich pedig az El 3. selejtezőkörében. Az egyetlen kieső hely már elkelt, a Servette búcsúzott, helyére az Aarau jut fel a másodosztályból.