Benzema és Juninho lehet, hogy végzetes csapást mért az OM bajnoki álmaira

2009.05.17. 23:06
A félelmetes hangulatú marseille-i Vélodrome-ban Karim Benzema duplájának és Juninho szabadrúgásának köszönhetően 3–1-re győzni tudott az Olympique Lyon, így az OM könnyen lehet, hogy elbúcsúzhat bajnoki álmaitól. A tabellán a Bordeaux három ponttal vezet a Marseille előtt, még két forduló van hátra a francia labdarúgó-élvonalból.
Lépéselőnyben voltak: a helyzeteikkel jól sáfárkodó, kék mezes lyoniak bevették a Vélodrome-ot
Fotó: Reuters

A Girondins Bordeaux, ha nehezen is, de begyűjtötte a három pontot szombaton, így hatalmas nyomást helyezett az Olympique Marseille-re: a délieknek mindenképpen győzniük kellett az utóbbi években egyeduralkodó Lyon ellen a Vélodrome-ban, hogy ne kerüljenek pont- és lépéshátrányba.

A szenzációs hangulatban ennek megfelelően be is kezdett az OM, de a 16. percben a kapufa megmentette a vendégeket. Brandao kapott jó labdát, majd Valbuenát futtatta, aki Niang elé tálalt, a csatár lövése azonban centik híján, de nem jutott be Lloris hálójába. A lyoni kapus érdeklődve szemlélte az akciót, igaz, mást nem nagyon tehetett.

Két perccel később kis híján összejött az áhított vezető gól, de Ben Arfa lövését Lloris védte, a kipattanót pedig Brandao nem tudta a hálóba bólintani.

A kihagyott helyzetek utáni ellencsapás viszont gólt hozott, elcsendesítve ezzel a Vélodrome népét: Édersonnal szemben Brandao szabálytalankodott a 31. percben, Karim Benzema pedig higgadtan gólra váltotta a büntetőt.

Benzema még a szünet előtt akcióból is betalált, miután az OM védelme teljesen üresen hagyta. A lyoniak nagyon jó százalékban használták ki a lehetőségeiket, a déliek közel sem, így aztán nagy bajból kellett kimászniuk valahogy a második félidőben.

A „menekülést” a 80. perc után egy gyönyörű kombinációt követően Wiltord góljával meg is kezdték, majd egy (les)góllal folytatták – utóbbinál a játékvezetői ítéletet nem fogadta éppen kitörő öröm.

A Marseille kitámadt, a Lyon viszont egy gyors kontrából kis híján megszerezte a harmadikat, de Mandanda szépen hárított, életben tartva a hazai reményeket. A 88. percben egy kiugratás után Lloris káprázatos és nagyon kockázatos kivetődéssel ütötte el a labdát a gólra éhes támadók elől, ennél közelebb pedig már nem került az egyenlítéshez az OM.

Távolabb igen, mivel a legvégén Juninho szabadrúgása is Mandanda hálójában kötött ki, így Eric Gerets gárdája 3–1-re kikapott, és a meccsen kívül könnyen lehet, hogy a bajnoki címet is sirathatja – már ha a Bordeaux nem botlik.

LIGUE 1

36. FORDULÓ
Olympique Marseille–Olympique Lyon 1–3 (Wiltord 80., ill. Benzema 31. – tizenegyesből, 42., Juninho 90.)
KORÁBBAN
Lille–Nice 1–1 (Cabaye 71., ill. Modeste 34.)
Nantes–Rennes 1–1 (Bagayoko 41., ill. Sow 83.)
SZOMBATON
Bordeaux–Le Mans 3–2 (Samah 39., Gourcuff 45., Planus 76., ill. Le Tallec 24., 55.)
Caen–Sochaux 2–0 (Savidan 77., 90.)
Grenoble–Nancy 0–0
Lorient–Le Havre 1–1 (Vahirua 62., ill. Ma. Diallo 11.)
Monaco–Valenciennes 1–1 (Pak Jung Csu 6., ill. Audel 61.)
St.-Étienne–Toulouse 2–2 (Sall 34., Ilan 73. – tizenegyesből, ill. Mou. Sissoko 66., Gignac 89.)
PSG–Auxerre 1–2 (Sessegnon 82., ill. Z. Camara 40. – öngól, Jelen 45.)

1. Bordeaux 36 22 8 6 62–34 +28 74
2. Marseille 36 20 11 5 61–34 +27 71
3. Lyon 36 19 10 7 49–28 +21 67
4. Paris SG 36 19 6 11 48–36 +12 63
5. Toulouse 35 15 14 6 41–25 +16 59
6. Rennes 36 14 16 6 40–29 +11 58
7. Lille 36 15 13 8 47–37 +10 58