Ligue 1: a PSG Mbappé vezérletével győzte le Bölöni csapatát

2023.12.20. 23:24
Kylian Mbappé a Metz ellen is tarthatatlan volt (Fotó: Getty Images)
Nem tudott csodát tenni a címvédő Paris Saint-Germain otthonában Bölöni László vezette Metz, miután 3–1-re kikapott a francia fővárosban.

Negyvenkilenc percig bírta ki kapott gól nélkül a címvédő Paris Saint-Germain otthonában az újonc Metz, Li Kang In lágyan beemelt labdáját Vitinha lőtte a kapuba. Tizenkét perccel később Kylian Mbappé bődületes gólt akasztott a bal felsőbe (VIDEÓ ITT), majd Matthieu Udol révén szépített Bölöni László csapata. Az utolsó szó ezzel együtt a párizsiaké volt, Mbappé megszerezte saját második gólját a meccsen, s beállította a 3–1-s végeredményt. A PSG-ben a 92. percben Manuel Ugarte helyére csereként beállt Kylian Mbappé 16 éves öccse, a középpályás Ethan Mbappé, akinek ez volt az első tétmeccse az első csapatban.

Loic Nego a kispadról nézte végig, hogy csapata, a Le Havre egy korai piros lapnak köszönhetően kikapott a Reims vendégeként. Tovább folytatja kapaszkodását a Lyon – a sokáig a tabella utolsó helyén tanyázó, patinás együttes zsinórban a harmadik sikerét aratta, miután Alexandre Lacazette góljával két vállra fektette a Nantes-ot.

A Nice a Lens 2–0-s legyőzésével folytatta a PSG üldözését, míg a Rennes a hajrában csikarta ki a győzelmet a szünet előtt megfogyakotó Clermont otthonában. A Strasbourg kisebb meglepetésre odahza győzte le a Lille-t, míg a Marseille egy pontot a Montpellier otthonában hagyott.

A nap legfölényeseb győzelmét a meglepetéscsapat Brest aratta, amely a Lorient 4–0-s kiütésével feljött a BL-selejtezőt érő negyedik helyre – a breton együttest a mesternégyest (!) jegyző Kamory Doumbia vezette győzelemre. Végül, de nem utolsósorban a Monacónak még az is belefért a Toulouse ellen, hogy a második félidő nagyobb részét emberhátrányban játszotta, miután Golovint kiállította a játékvezető.

FRANCIA LIGUE 1
17. FORDULÓ
Brest–Lorient 4–0
(Doumbia 22., 25., 23., 45+3.)
Clermont–Rennes 1–3 (Nicholson 3., ill. Kalimuendo 52., Doué 88., Blas 90+7. – 11-esből)
Kiállítva: Caufriez (Clermont, 45+1.)
Lyon–Nantes 1–0 (Lacazette 49.)
Kiállítva: Lovren (Lyon, 84.)
Montpellier–Olympique Marseille 1–1 (Fayad 14., ill. Veretout 52.)
Nice–Lens 2–0 (Moffi 76. – 11-esből, 78.)
PSG–Metz 3–1 (Vitinha 49., Mbappé 61., 83., ill. Udol 72.)
Reims–Le Havre 1–0 (Nakamura 25.)
Kiállítva: Ndiaye (Le Havre, 21.)
Strasbourg–Lille 2–1 (Yoro 41. – öngól, Mwanga 76., ill. Sylla 20. – öngól)
Toulouse–Monaco 1–2 (Magri 5., ill. Ben Yedder 26., 44. – 11-esből)