Dzsudzsák egy góllal és két gólpasszal búcsúzott az idénytől

2009.05.10. 16:45
Dzsudzsák Balázs megkoronázta a holland bajnokság második felében nyújtott teljesítményét: a magyar légiós egy góllal és két gólpasszal vezette 3–0-s sikerre a PSV-t a Willem II elleni bajnokin az Eredivisie utolsó fordulójában. A magyar légiós csapata ezzel biztosan indulhat az Európa-ligában.
Dzsudzsák gólt lőtt és két gólpasszt adott a záró fordulóban
Fotó: Action Image (archív)

Dzsudzsák Balázs nagyszerű teljesítménnyel vette ki a részét a PSV 3–0-s sikeréből a Willem II ellen idegenben a holland bajnokság utolsó, 34. fordulójában.

A magyar légiós nemcsak gólt szerzett, de a másik két gólnál ő adta a gólpasszt. Előbb a svéd Ola Toivonent hozta kihagyhatatlan helyzetbe az első félidőben, majd szünet utáni gólját követően Danny Koevermansnak adott gólpasszt.

Dzsudzsák a bajnokság hajrájában nagyszerű teljesítményt nyújtott, 11 góllal zárta a holland pontvadászat 2008–2009-es idényét.

Babos Gábor a 34. fordulóban is végig a kapuban volt a NEC Nijmegen Sparta Rotterdam elleni bajnokiján. A találkozó 1–1-es döntetlennel zárult, és a vendégeknél nem lépett pályára Vermes Krisztián.

Bodor Boldizsár nem kapott szerepet a Roda Feyenoord ellen 3–2-re megnyert találkozóján, ahogy Fehér Csaba sem játszott a NAC Breda Groningen ellen 1–0-ra elveszített meccsén.

18 Volendam 34 7 8 19 38–67 29

Az 5-8. helyezettek rájátszásban küzdenek meg az Európa-liga-indulásért, míg a 16. és a 17. helyezett csapatok a bennmaradásért harcolhatnak a playoffban.