Portugália: nyolc forduló után is százszázalékos az FC Porto

2007.10.30. 09:47
Megszerezte a nyolcadik győzelmét is az FC Porto a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a 8. fordulóban 3-0-ra verte a mezőny hátsó részében szerénykedő Leixoes együttesét. A százszázalékos címvédő előnye ezzel nyolc pontra nőtt, a második helyre ezen a hétvégén a Benfica jött fel.
A Porto két gólszerzője ünnepel: jobbra Lisandro Lopez, balra Tarik Szektui
REUTERS/Jose Manuel Ribeiro

A Porto a góllövőlista éllovasa Lisandro Lopez révén szerezte meg a vezetést, az argentin játékos hat perc után már ünnepeltethette magát (1-0).

Csak két percet kellett várni a következő találatra, ekkor a marokkói Tarik Szektui Antonio Betót, a vendégek kapusát is kicselezve növelte az előnyt (2-0).

A végeredményt Lisandro Lopez állította be a 79. percben, amikor Ricardo Quaresma jobbról érkező labdáját továbbította a hálóba (3-0).

A Porto továbbra is az egyedüli csapat a bajnokságban, amelyik még pontot sem veszített, és már nyolc pont különbséggel áll az élen, miután a Sporting szombaton csak döntetlent játszott a Nacional Madeira otthonában, így a vasárnap a Maritimót 2-1-re legyőző Benfica feljött a második helyre.

A portugál első ligában a Portón kívül még két veretlen csapat van, a Benfica és az ötödik helyen álló Vitoria Setubal.