Franciaország: a PSG otthonában győzött 3-2-re a Lyon

2007.10.29. 00:34
A címvédő Olympique Lyon idegenben 3-2-re legyőzte a Paris St. Germaint a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójában, így négy pontra növelte az előnyét a tabella élén a Nancy előtt. A PSG a 15. helyen áll 12 ponttal, és még mindig vár az első hazai győzelmére ebben a szezonban.
REUTERS/Benoit Tessier

A találkozón remekül játszott a Lyon mindössze húszesztendős válogatott középpályása, Hatem Ben Arfa (képünkön balra), aki kétszer is eredményes volt: a 41. és a 43. percben gyors egymásutánban talált be a fővárosiak kapujába.

A Lyon ezzel a két góllal húzott el 2-0-ra a szünet előtt, de az 51. percben a Benficától érkezett brazil Andersont a játékvezető az Amara Diane elleni durva szabálytalanságért kiállította, így feléledtek a PSG reményei.

A 61. percben a portugál Pauleta szépített is (1-2), de aztán hiába próbálkozott az egyenlítéssel a hazai gárda.

A 84. percben eldőlt a találkozó, ekkor Sidney Govou Francois Clerc jobbról érkező keresztlabdáját továbbította a hálóba (1-3).

A hosszabbításban Pauleta ugyan még egyszer betalált, de ez már csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő, a pontszerzés nem sikerült a nagymúltú együttesnek.

Korábban a Stade Rennes Sylvain Wiltord góljának és gólpasszának is köszönhetően 2-1-re legyőzte a küszködő RC Lens együttesét, és továbbra is ott van a bajnokság élmezőnyében.

A Le Mans–Toulouse összecsapás 1-1-es döntetlennel ért véget, Nicolas Dieuze nyolc perccel a lefújás előtt szerezte meg a vendégek egyenlítő gólját. A Le Mans-nál Stephane Sessegnon szerezte meg a vezetést az 59. percben.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1)

12. FORDULÓ, VASÁRNAPI EREDMÉNYEK:
  • Paris SG–Olympique Lyon 2-3 (Pauleta 61., 91., ill. Ben Arfa 41., 43., Govou 84.)