Női vb-selejtező: a mieink hármat kaptak a spanyoloktól

K. Zs.K. Zs.
2022.09.02. 23:00
Csigi Eszter az első spanyol gólt szerző Esther Gonzálezzel csatázik (Fotó: Getty Images)
A magyar női labdarúgó-válogatott idegenben 3–0-ra kikapott Spanyolországtól a két csapat péntek késő esti világbajnoki selejtezőjén, ezzel eldőlt, hogy a negyedik helyen fejezi be a B-csoport küzdelmeit. A már vb-résztvevő spanyolok hibátlan mérleggel állnak az első helyen.

A spanyolok a várakozásoknak megfelelően már a mérkőzés elején fölényben játszottak, egymás után vezették támadásaikat – az egyik végén Esther González ütközött Bíró Barbarával. A magyar kapust sokáig ápolták, de sebtapaszokkal az arcán folytatni tudta a játékot, több nagy védése is volt a hátralévő időben.

A spanyolok két helyzetüket így is kihasználták: Esther González a leshatárról kiugorva lőtt laposan a hosszú sarokba a 24. percben, nem sokkal később Irene Paredes ívelt fejese hullott a kapuba.

A második játékrészben a mieink is vezettek egy-két gyors támadást, azonban a spanyolok irányították a játékot (a szögletarány 16:0 lett), több helyzetet is kidolgoztak, és bár azokat elpuskázták, Patri Guijarro 20 méteres lövése beakadt a jobb felsőbe.

A spanyolok tehát biztosan ott lesznek az Ausztráliában és Új-Zélandon sorra kerülő, 32 csapatot felvonultató világbajnokságon (2023. július 20.–augusztus 20.), és az is eldőlt korábban, hogy ebből a csoportból Skócia vesz részt a vb-részvételért zajló playoffban.

A magyar válogatott számára véget ért a vb-selejtező, de a csapat a hazatérés előtt, hétfőn játszik egy felkészülési mérkőzést Gibraltár ellen.