Női NL: vezettünk, de ezúttal csak ikszeltünk az északírekkel

2023.10.31. 22:08
A női labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában a magyar válogatott 1–1-es döntetlent játszott Észak-Írországban.

A két csapat négy nappal ezelőtt már megmérkőzött egymással, a mieink Gyirmóton egy 94. percben született találattal 3–2-re nyertek. Észak-Írországban azonban már nem potyogtak ennyire a gólok. A második félidőben Zeller Dóra révén a magyar válogatott szerzett vezetést, de az északírek a hajrában egyenlítettek, és egy pontot otthon tartottak.

Magyarország négy forduló után a csoportja második helyén áll. Ha a sorozat végén is megőrzi ezt a pozícióját, osztályozót játszhat az A-liga valamelyik csoportharmadikjával.

NŐI NEMZETEK LIGÁJA
B-DIVÍZIÓ, 1. CSOPORT
4. FORDULÓ
ÉSZAK-ÍRORSZÁG–MAGYARORSZÁG 1–1 (0–0)
Belfast
MAGYARORSZÁG:
Szőcs – Vida, Kovács L., Németh H., Németh D. – Csiszár, Fenyvesi (Papp D., a szünetben) – Zeller, Kaján (Süle, 71.), Szabó V. (Vachter, 90+3.) – Pápai (Pusztai, 71.). Szövetségi kapitány: Margret Kratz
Gólszerző: Maxwell (80.), ill. Zeller (56.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Albánia–Írország 0–1

A csoport állása 4 forduló után: 1. Írország 12 pont (13–1), 2. Magyarország 5 (5–8), 3. Észak-Írország 4 (4–7), 4. Albánia 1 (2–8)