Légióskörkép: Holender beindult, a bajnokságban is duplázott

2019.08.26. 08:29
Ezzel a képpel ünnepelte a Lugano a Facebookon Holender első gólját, majd 3–2-es vereséget szenvedett a csapat (Fotó: FC Lugano/Facebook)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Varga Barnabás három percen belül szerzett két góljára alapozva az SV Lafnitz vert helyzetből felállva 3–2-re legyőzte idegenben az Austria Wien II-t az osztrák másodosztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A 25 éves magyar csatár – aki a második félidő közepén három perc leforgása alatt duplázott – jó formába lendült az utóbbi időben, hiszen két héttel ezelőtt az FC Lieferingnek is betalált (2–0), így az előző három fordulóban összesen háromszor volt eredményes.

Koman Vladimir góllal járult hozzá csapata, a Szepahan 3–0-s idegenbeli győzelméhez az iráni labdarúgó-bajnokság első fordulójának szombati játéknapján.

Három magyar futballista is gólt szerzett vasárnap légiósaink közül. Más kérdés, hogy a Lugano Holender Filip duplája ellenére is kikapott Svájcban, Novothny Soma gólja pedig csak egy pontot ért a dél-koreai másodosztályban. Nagy Dominik viszonta gólja mellett győzelemnek is örülhetett a lengyel Legia Warszawában. Holender nemrégiben a kupában duplázott, most pedig a bajnokságban is megszerezte első góljait, míg Novothny a 17. meccsén megszerezte a kilencedik gólját.

Legia Warszawa (lengyel)–Rangers FC (skót) 0–0
Legia: Nagy Dominik a 84. percben lépett pályára csereként.
PSV Eindhoven (holland)–Apollon FC (ciprusi) 3–0
Apollon: Szalai Attila a kispadon maradt az egész meccs alatt.
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–PAOK (görög) 1–0
Slovan: Guzmics Richárd nem volt keretben, Holman Dávid végigjátszotta a mérkőzést.

AUGUSZTUS 23., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK
LIGAKUPA, A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
al-Naszr–al-Ittihad Kalba 3–0
al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs a kezdőcsapatban kapott lehetőséget.

AUSZTRIA, 2. LIGA
5. FORDULÓ
Austria Wien II–SV Lafnitz 2–3
Lafnitz: a meccset végigjátszó Varga Barnabás két gólt szerzett.
Floridsdorfer AC Wien–FC Liefering 0–0
Liefering: Bukta Csaba nem került be a meccskeretbe.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

Sporting Kansas City–Minnesota 1–0
Sporting KC: Sallói Dániel kezdőként a 74. percig játszott, Baráth Botond és Németh Krisztián kispados volt, egyiküket sem cserélték be.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
5. FORDULÓ
Le Havre–Grenoble 3–1
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a találkozót.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
3. FORDULÓ

Benfica B–Oliveirense 2–1
Benfica B: Csoboth Kevint nem nevezték a mérkőzésre.

AUGUSZTUS 24., SZOMBAT

5. FORDULÓ

Hull City–Bristol City 1–3

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Rapid Wien–LASK Linz 1–2
Rapid Wien: Szántó Tamás nem volt kerettag.

CIPRUS, 1. DIVISION
1. FORDULÓ
AEK Larnaca–Apollon FC – elhalasztva
Apollon: Szalai Attila klubja érdekelt az El-playoffban, ezért a bajnokit később játsszák le.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
1. FORDULÓ
Arisz–OFI Kréta 1–1
Arisz: Korhut Mihály kezdőként végigjátszotta a meccset.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
1. FORDULÓ
Sahin Busehr–Szepahan 0–3
Szepahan: Koman Vladimir kezdett, ő szerezte csapata első gólját; a 77. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
TSG 1899 Hoffenheim–Werder Bremen 3–2
Hoffenheim: Szalai Ádám nem volt kerettag.
Paderborn–Freiburg 1–3
Freiburg: Sallai Roland kispados volt, nem állt be.

2. BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Regensburg–Arminia Bielefeld 1–3
Bielefeld: Kiss Ágoston nem volt kerettag.

OLASZORSZÁG, SERIE B
1. FORDULÓ
Entella–Livorno 1–0
Entella: Adorján Krisztián nem volt kerettag.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
5. FORDULÓ

Dinamo Kijev–Olimpik Doneck 1–1
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

AUGUSZTUS 25., VASÁRNAP

5. FORDULÓ

Red Bull Salzburg–Admira 5–0

Salzburg: Szoboszlai Dominik kezdő volt, a 63. percben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
6. FORDULÓ

LKS Lodz–Legia Warszawa 2–3
Legia: Nagy Dominik kezdőként végigjátszotta a meccset, az 51. percben gólt szerzett.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
5. FORDULÓ
St. Gallen–Lugano 3–2
Lugano: Holender Filip és Kecskés Ákos is kezdett, és végig is játszották a meccset; Holender a 10. és a 94. percben is gólt szerzett. Vécsei Bálint az 51. percben állt be csereként.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
6. FORDULÓ
Nitra (Nyitra)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely) 1–2
DAC: Vida Máté kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, Vida Kristopher a 61. percben állt be csereként, Kalmár Zsolt sérült, nem volt a keret tagja.
Slovan Bratislava (Pozsony)–Zilina (Zsolna) 1–1
Slovan: Guzmics Richárd kezdőként végigjátszotta a meccset, Holman Dávid a 85. percben állt be csereként.

DÁNIA, SUPERLIGA
7. FORDULÓ

Sonderjyske–Midtjylland 0–2
Midtjylland: Korcsmár Zsoltsérült, nem nevezték a keretbe.

DÉL-KOREA, K LEAGUE 2
25. FORDULÓ

Puszan IPark FC–Anyang 1–1
Puszan: Novothny Soma a 63. percben állt be csereként, a 68. percben gólt szerzett.

KAZAHSZTÁN, PREMER LIGASZI
23. FORDULÓ

Aktobe–Irtis Pavlodar 1–1
Irtis: Hidi Patrik kezdőként végigjátszotta a meccset.
Kajrat Almati–Okzsetpesz 0–1
Kajrat: Eppel Márton a 47. percben állt be csereként.

ALAPSZAKASZ

New England Revolution–Chicago Fire 2–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja kezdőként 74 percet töltött a pályán.

1. FORDULÓ
Atromitosz–AEL 1–1
Atromitosz: Megyeri Balázs kezdett, a szünetben lecserélték, Ugrai Roland a 71. percben állt be csereként.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
6. FORDULÓ

NK Osijek–Hajduk Split 1–0
Osijek: Kleinheisler László kezdett, és végig is játszotta a meccset, a 66. percben sárga lapot kapott; Hajduk: Gyurcsó Ádámot nem nevezték.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
1. FORDULÓ
Hapoel Kfar Szaba–Hapoel Haifa 0–1
Hapoel Kfar Szaba: Vernes Richárd kezdő volt, a 66. percben lecserélték.

2. FORDULÓ
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 2–1
Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszották a meccset.

1. FORDULÓ
Perugia–Chievo 2–1
Chievo: Schäfer Andrást nem nevezték.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.