Bundesliga: Szalai és Sallai csapata is nyert, de ők nem játszottak

2019.08.24. 17:35
A Hoffenheim szoros meccsen, de nyert a Werder Bremen ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján a Hoffenheim és a Freiburg is győzött, ám egyik magyar válogatott játékos sem lépett pályára – Szalai Ádámot nem nevezték a meccsre, Sallai Roland pedig nem állt be a kispadról.

Az Augsburg hazai pályán nem bírt az újonc Union Berlinnel – a gól nélküli első félidőt követően Ruben Vargas góljával a hazaiak szerezték meg a vezetést. Előnyüket egészen a 80. percig őrizték, egy eladott labda után kontrázhattak a vendégek, Sebastian Andersson találta magát egy az egyben a kapussal, és nagyon higgadtan a bal alsóba gurított. A 84. percben Schlotterbecket kiállította a játékvezető, az Augsburgnak viszont már nem maradt ideje megszereznie a győztes gólt, így maradt az 1–1-es döntetlen.

A Leverkusen már az első félidőben lezárta a Fortuna Düsseldorf elleni bajnokit – a 6. percben a Chelsea-től kölcsönbe érkező Lewis Baker öngóljával vezetett Peter Bosz együttese, majd Aranguiz és Bellarabi is betalált, így 3–0-val fordulhattak a csapatok. A második játékrészben Moralesnek összejött a szépítés, sok izgalmakat azonban már nem hozott a meccs.

A Hoffenheim fordulatos mérkőzésen 3–2-re megverte a Werder Brement. A 42. percben Füllkrug góljával még a brémaiak örülhettek, a második félidőben azonban 5 perc alatt megfordította a meccset Szalai Ádám csapata. Oszako a 81. percben kiegyenlített, a végén mégis a Hoffenheim ünnepelhetett, hiszen a mérkőzés vége előtt pár perccel Kaderabek megszerezte a mindent eldöntő gólt. Szalai Ádámot nem nevezték a mérkőzésre.

Már a mérkőzés elején hátrányba került a Borussia Mönchengladbach a Mainz vendégeként Robin Quaison góljával. Marco Rose együttese azonban nem tört össze, és 3–1-re fordított Lainer, Pléa és Embolo találatával.

Második győzelmét is megszerezte a 2019–2020-as kiírásban a Freiburg, miután idegenben 3–1-re felülmúlta a frissen feljutó Paderbornt. Sallai Roland a kispadon foglalt helyet az egész meccsen, így továbbra sem lépett pályára a jelenlegi Bundesliga-idényben. Ezúttal is eredményes volt az U21-es világbajnokság gólkirálya, Gian-Luca Waldschmidt, de betalált a Bayern Münchent is megjáró Nils Petersen is.

BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Augsburg–Union Berlin 1–1 (R. Vargas 60., ill. S. Andersson 80.)
Düsseldorf–Leverkusen 1–3 (Morales 82., ill. Baker 6. – öngól, Aránguiz 33., Bellarabi 39.)
Hoffenheim–Werder Bremen 3–2 (Bicakcic 55., Bebou 59., Kaderábek 87., ill. Füllkrug 42., Oszako 81.)
Mainz–Mönchengladbach 1–3 (Quaison 18., ill. Lainer 33., Pléa 77., Embolo 79.)
Paderborn–Freiburg 1–3 (Mbamba 3., ill. G.-L. Waldschmidt 21. – 11-esből, N. Petersen 40., Kvon Csang Hun 91.)