Bundesliga: Gulácsiért izgulhattunk, a lipcseiek ismét győztek

2019.08.25. 17:32
A német élvonalbeli labdarúgó bajnokság, a Bundesliga 2. fordulójában az RB Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a soraiban otthon 2–1-re legyőzte a Frankfurtot.

Gulácsi Péterék a 2. fordulóban is győzelmet ünnepelhettek (Fotó: AFP)

Az RB Leipzig Gulácsi Péter 100. Bundesliga-meccsén 4–0-s sikerrel kezdte múlt héten az idényt az Union Berlin vendégeként és a 2. fordulóban, hazai pályán a Frankfurt ellen is magabiztosan futballozott.

A 10. percben jobb oldali szögletet követően Yussuf Poulsen csúsztatott fejesét a hosszún érkező Timo Werner fordulásból, jobbal lőtte a kapuba. 1–0

A lipcseiek a folytatásban is többet támadtak. Bő hatvan perc alatt Gulácsinak kétszer kellett védenie: Goncalo Paciencia szabadrúgásánál és Filip Kosztics távoli kísérleténél is résen volt.

A 68. percben aztán rövid ideig izgulnunk kellett Gulácsi miatt, de nem azért, hogy gólt kap-e, hiszen jó ütemben vetődött ki egy hosszú labdára, hanem azért, mert térddel fejbe találta őt a labdáért nyúló frankfurti támadó. A magyar válogatott kapust ápolni kellett, de szerencsére folytatni tudta a játékot. Nem úgy Werner, akit a 79. percben sérülés miatt kellett lecserélni.

Az utolsó húsz percre fordulva egyre többet támadott a Frankfurt, de miután Poulsen egy kontra végén gyönyörű kapáslövésből betalált, úgy tűnt, eldőlt a három pont sorsa. 2–0

A vége mégis izgalmas lett. A 89. percben a jobb oldali beadásra középen üresen érkező Paciencia védhetetlenül lőtt Gulácsi kapujába, aki két, kapott gól nélküli bajnoki után volt kénytelen ismét kiszedni a kapujából a labdát. 2–1

Újabb gól azonban már nem született, hiába nyomott a Frankfurt, így a meccset végigjátszó Gulácsi, Willi Orbán magyar válogatott páros ismét győzelmet ünnepelhet.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
RB Leipzig–Frankfurt 2–1 (Werner 10., Y. Poulsen 80., ill. Paciencia 89.)
Hertha BSC–VfL Wolfburg 0–3 (Weghorst 9. – 11-esből, Brekalo 82., Roussillon 91.)

1. Borussia Dortmund228–2+66
2. RB Leipzig226–1+56
3. Freiburg226–1+56
4. Wolfsburg225–1+46
5. Bayer Leverkusen226–3+36