Légióskörkép: hét magyar gól; Vadócz bajnok, Priskin kupagyőztes lett

2017.05.08. 17:52
Vadócz Krisztián bajnoki címet ünnepelhetett csapatával (Fotó: Twitter)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

A német Bundesligában a Gulácsi Pétert végig a soraiban tudó RB Leipzig 4–1-re legyőzte idegenben a Dárdai Pál irányította Hertha BSC-t, amivel biztossá tette következő szezonbeli BL-csoportkörös szereplését. A Hoffenheim egygólos vereséget szenvedett a Borussia Dortmundtól, Szalai Ádám csereként 20 percet kapott.

Az olasz Serie A-ban a Palermo 1–1-re végzett a Chievo otthonában, ezzel eldőlt, hogy a szicíliaiak búcsúznak az élvonaltól. Sallai Roland a 77. percig volt a pályán a vendég csapatban.

Franciaországi légiósaink közül csak Bese Barnabás lépett pályára, a Le Havre védője végigjátszotta a Niort elleni, 0–0-ra végződő összecsapást.

Hongkongban Vadócz Krisztián góllal járult hozzá a bajnoki címről döntő győzelemhez. Csapata, a Kitchee SC 4–1-re legyőzte a mérkőzés előtt még első helyen álló Eastern AA csapatát, ezzel megszerezte az aranyérmet.

Vadócz gólja

Priskin Tamás kupagyőzelmet ünnepelhetett a Slovan Bratislavával, a pozsonyiak a poprádi döntőben a másodosztályú Skalicát győzték le 3–0-ra. A magyar válogatott légiós kezdőként végigjátszotta a döntőt, s bár gólt nem szerzett, a Slovan honlapjának tudósítása szerint aktívan kivette részét a sikerből.

Huszti Szabolcs az Axel Witselt és Alexandre Patót a soraiban tudó Tiencsin Csüancsien ellen kulcsembernek bizonyult. A Csangcsun Jataj magyar középpályása az 5. percben gólpasszt osztott ki csapattársának, míg a 45. percben tizenegyest értékesített, amellyel 2–1-re módosult az állás. Huszti a 79. percben aztán ismét betalált, beállítva egyúttal a végeredményt.

A teljes összefoglaló, Huszti gólpassza és találatai

Nikolics Nemanja és Nagy Dominik egyaránt gólt szerzett, valamint tizenegyest harcolt ki a hétvégén. Előbbi remeklése döntetlent ért a Chicago Fire-nek, utóbbié győzelmet a Legia Warszawának Gyurcsó Ádám együttese, a Pogon Szczecin ellen.

Nikolics remeklése

Nagy Dominik gólja a videó elején

Futács Márkó ismét betalált – gyönyörű gólt tekert–, a Hajduk Split 5–1-re kiütötte az Osijeket. Feczesin Róbert ezúttal csak a 77. percben állt be, ám így is gólt jegyzett a Kvangdzsu FC ellen 5–0-ra megnyert bajnokin.

Futács szépségdíjas gólja

A szlovák bajnokságban Kocsis Gergő egy félidőt, Vida Kristopher 64 percet játszott kezdőként, míg Mervó Bence a 70. percben csereként állt be a DAC-ba, amely 2–1-re nyert az Aranyosmarót vendégeként. Mervó most mutatkozott be a dunaszerdahelyi csapatban.

Spanyolországban a Málaga U19-es csapata Tajti Mátyással a soraiban játszott Ifjúsági Bajnokok Kupája-döntőt a Real Madrid ellen, amely hosszabbításban múlta felül a magyar játékos együttesét.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb