Serie A: a Lazio 7–3-ra nyert, kiesett Sallaiék klubja

2017.05.07. 16:56
Gyakori kép volt a meccsen a Lazio-öröm (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában a Lazio 7–3-ra nyert a Sampdoria ellen, Sallai Roland klubja, a Palermo a végén egyenlített, de így is kiesett.

Sallai kezdőként 77 percet kapott – ugyanebben a percben egy sárgát is –, Balogh Norbertet nem cserélték be a Palermo Chievo elleni meccsén, amelyen a 88. percben egyenlített a vendégcsapat.

A Bologna a sérülése után lábadozó Nagy Ádám nélkül 3–1-re kikapott az Empolitól, amely így már 12 ponttal előzi meg a Palermót, három meccsel a vége előtt.

Az Inter meglepetésre kikapott a Genoa vendégeként – pedig Candreva a 87. percben még büntetőt is lőhetett –, a Fiorentina pedig csak a ráadásban mentett pontot a Sassuolo otthonában.

A nap leglátványosabb összecsapása kétség kívül a Lazio Sampdoria elleni meccse volt, amelyen a rómaiak már a 3. percben vezettek, a 18. percben emberelőnybe kerültek, a büntető után pedig már 2–0 volt az állás. Karol Linetty a 32. percben szépített, sokáig azonban nem reménykedhetett a vendégcsapat, hiszen az első félidőben még háromszor beköszönt a Lazio (5–1).

A fordulást követően 20 percet pihentek a felek, aztán újra kinyílt a gólcsap, a 70. percben Immobile második góljánál már hétnél járt a Lazio, a végén Quagliarella két góljával kozmetikázott valamelyest (7–3).

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ
Udinese–Atalanta 1–1 (Perica 53., ill. Cristante 41.)
Empoli–Bologna 3–1 (Croce 5., Pasqual 38., A. Costa 47., ill. Verdi 11.)
Pescara–Crotone 0–1 (Tonev 72.)
Sassuolo–Fiorentina 2–2 (Politano 74., Iemmello 85., ill. Chiesa 37., Bernardeschi 94.)
Genoa–Internazionale 1–0 (Pandev 70.)
Chievo–Palermo 1–1 (Pellisier 67. – 11-esből, ill. Goldaniga 88.)
Lazio–Sampdoria 7–3 (B. D. Keita 2., Immobile 19., 70. – az elsőt 11-esből, Hoedt 36., Felipe Anderson 38. – 11-esből, De Vrij 45., Lulic 65., ill. Linetty 32., Quagliarella 72., 90. – a másodikat 11-esből)
20.45:Milan–Roma (Tv:Digi Sport1)

1. Juventus 35 27 4 4 71–23 +48 85
2. Napoli 35 23 8 4 81–36 +45 77
3. Roma 34 24 3 7 75–31 +44 75
4. Lazio 35 21 7 7 70–42 +28 70
5. Atalanta 35 19 8 8 59–40 +19 65
6. Milan 34 17 8 9 51–38 +13 59
7. Internazionale 35 17 5 13 63–44 +19 56