Bundesliga: szerencsés Bayern; a Dortmund legyőzte Szalaiékat

2017.05.06. 17:35
Aubameyang kihagyott egy büntetőt, de azért szerzett egy gólt is (Fotó: AFP)
A Bayern München és a Borussia Dortmund is győzött a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. Mindkét csapatnak meg kellett izzadnia a sikerért.

Marco Reus erősen lesgyanús góljával szerzett vezetést a Dortmund a Hoffenheim ellen. A játékvezető és asszisztense tanácskozott egy keveset a találat után, de maradt az eredeti ítélet. Nem sokkal később Pierre-Emerick Aubameyang büntetőből növelhette volna a Borussia előnyét, ám a gaboni támadó kihagyta a helyzetet.

Kellett a gól a Hoffenheimnek, így a második félidő közepén, a 70. percben Szalai Ádám is beállt. Ezzel együtt a Dortmund növelte az előnyét Aubameyang révén a 82. percben. Négy perccel később Andrej Krmaric tizenegyesből szépített, de egyenlítésre már nem futotta: 2–1-re győzött a Dortmund.

A Bayern Münchennek 18 percbe telt megszerezni a vezetést a Darmstadt ellen. Juan Bernat gólját Franck Ribéry készítette elő – a franciának ez volt a 11. gólpassza a szezonban. Több mint az előző kettőben összesen…

A Darmstadt majdnem egyenlített: pár perccel a vége előtt: a korábbi Bayern-játékos Hamit Altintop büntetőt rúghatott, azonban elhibázta, így a bajorok, ha nehezen is, de megszerezték a győzelmet.

A Darmstadt ezzel a vereséggel már biztosan búcsúzik az élvonaltól.

A Hertha BSC–RB Leipzig (1–4) mérkőzésről ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Bayern München–Darmstadt 1–0 (Bernat 18.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–1
(Reus 4., Aubameyang 82., ill. Krmaric 86. –11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 1–1 (Hahn 94. ill. Finnbogason 57.)
Ingolstadt–Bayer Leverkusen 1–1 (Kittel 73., ill. Havertz 78.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–2 (Didavi 48., M. Gómez 63.)
Hertha BSC–RB Leipzig 1–4 (R. Khedira 85. öngól, ill. Werner 12., 54., Selke 89., 92.)
Pénteken:
1. FC Köln–Werder Bremen 4–3 (Modeste 13., 47., Bittencourt 28., Zoller 44., ill. Bartels 34., Gebre Selassie 40., Gnabry 62.)

1. Bayern München 32 23 7 2 80–17 +63 76
2. RB Leipzig 32 20 6 6 60–32 +28 66
3. Borussia Dortmund 32 17 9 6 67–36 +31 60
4. Hoffenheim 32 15 13 4 59–34 +25 58
5. Hertha 32 14 4 14 39–41 –2 46
6. 1. FC Köln 32 11 12 9 47–40 +7 45
7. Werder Bremen 32 13 6 13 55–55 0 45
8. Freiburg 31 13 5 13 38–55 –17 44