PL: csodagól, vezéráldozat – harcol a bronzért a Liverpool

2017.05.01. 22:55
Emre Can a szezon egyik legszebb gólját szerezte a Watford ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának záró mérkőzésén a Liverpool 1–0-ra győzött a Watford vendégeként Emre Can varázslatos góljával. Jürgen Klopp együttese így továbbra is versenyben van a dobogóért, de sérülés miatt elveszítette egyik legjobbját, Philippe Coutinhót.

Nem indult jól a Watford elleni találkozó a Crystal Palace elleni hazai fiaskó (1–2) után javítani akaró Liverpool számára: a kiváló formában lévő Philippe Coutinho a negyedik percben a combjához kapott, fájdalmas arccal terült el a földön. Jürgen Klopp arra kérte, folytassa, ha bírja – nyolc perccel később cserélnie kellett a német menedzsernek, a brazil válogatott játékost Adam Lallana váltotta.

Nem sokkal később a Watfordot is utolérte a balszerencse: Miguel Britost is ápolni kellett, majd jött az újabb kényszerű csere, az uruguayi védőt Christian Kabasele váltotta a hazaiaknál. Ezután egészen a 41. percig kellett várni, hogy végre történjen is valami a mérkőzésen: egy szögletet Heurelho Gomes öklözött ki, épp Lallana elé, aki kivárt egy ütemet és ballal, jó 22 méterről kapura tűzte a labdát, ami a lécről vágódott le – ezt még megúszta a Watford.

A szünetig viszont már nem tudta kihúzni a házigazda: az első félidő hosszabbításában Lucas Leiva a jobb oldalról ívelte a tizenhatoson belülre a labdát, Emre Can pedig 14 méterről egy szenzációs ollózással juttatta a jobb felsőbe labdát. Három fordulóval a Premier League vége előtt kijelenthető: a szezon egyik legszebb gólja volt ez, sokszor fogják még mutogatni... (0–1)

A fordulás után a Liverpool okosan tartotta előnyét és a labdát is, a Watford próbálkozott ívelésekkel, de hiába. A 76. percben eldönthette volna a mérkőzést a Pool: egy kontra végén Nathaniel Clyne tálalt a középen felfutó Lallana elé, aki 12 méterről a kapu mellé trafált. A hajrában kis híján kiegyenlített a Watford: egy középre ívelt labda eljutott a hosszún érkező Sebastian Prödlhöz, aki az ötös bal sarkáról irgalmatlan erővel tüzelt, és szinte kettétörte a lécet.

A Liverpool egygólos győzelmével őrzi harmadik helyét a tabellán, és egyre jobb esélye van a dobogós pozícióra.