Szombathelyi győzelmével a DVSC-TEVA az őszi első

2011.11.05. 19:38
A debreceniek elhozták a három pontot Szombathelyről (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Haladás a Debrecent fogadta, amelynek legalább egy pontra volt szüksége ahhoz, hogy féltávnál a tabella élén végezzen. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, és ezt már nem is engedték ki kezükből.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Haladás?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A vendégeknek legalább egy pontra mindenképpen szükségük volt, hogy féltávnál a tabella élén végezzenek, és ebben kezükre játszott, hogy a szombathelyiektől Halmosi Péter, Nagy I Gábor, Iszlai Bence és Tóth Péter is hiányzott.

Ám a hazaiak egyáltalán nem illetődtek meg a Debrecentől, így aztán bátor Haladás-rohamokkal kezdődött a találkozó; de Kenesei Krisztián hiába adott két remek labdát is, előbb Kovács Istvánnak, majd Goran Vujovicsnak, a vendégek kapusa, Nenad Novakovics mindkétszer jó ütemben vetődött ki. Az utóbbi eset abból a szempontból is érdekes volt, hogy Vujovics igen sportszerűen nem esett el, amikor a kirepülő kapus kezével hozzáért az ő lábához. Nem sokkal később egy jó csel után Kenesei lőhetett közelről, de Mészáros Norbert pompás bevetődéssel blokkolni tudott.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a DVSC-TEVA?

Szép lassan felébredt a vendégcsapat, amely a 26. percben szép bal oldali ellentámadás során a vezetést is megszerezte, mégpedig a sérült Bódi Ádám helyén játszó Rezes László fejes góljával. Kissé megrogytak ettől a hazaiak, szerencséjükre Szakály Péter nem sokra rá 16 méterről a lécre ollózott. Sem az első félidő vége, sem a második eleje nem hozott újabb helyzeteket, összességében erősen közepes színvonalú félórát láthattak ekkor a nézők. 0–1

A 60. perc tájékára élénkült meg a találkozó: egy szép Vujovics lövés itt, egy öt méterről fölé vágott Rezes-ziccer amott, és máris lehetett hallani a közönséget. Hát még akkor, amikor a már lecserélésre váró Keneseit szépen ugratta ki Korolovszky Gábor, de Szabó Zsolt játékvezető megállította az akciót, les miatt (helyesen, egyébként).

A hajrában támadott becsülettel a Haladás, de eredmény nélkül: hiába volt sokkal kiegyenlítettebb a második játékrész, mint az első, igazi helyzetet csak a ráadás második percében tudott kialakítani a szombathelyi csapat, de Vujovics próbálkozását ismét fogta a kapus.

Szombathelyi győzelmével a DVSC-TEVA lett az őszi első.

HALADÁS–DVSC-TEVA 0–1