Ezúttal nem omlott össze kétgólos előnyben a Volán

2011.11.04. 21:48
Sofron István két gólt és egy gólpasszt jegyzett Ljubljanában (Fotó: Korponai Tamás, archív)
A Sapa Fehérvár AV19 hárommérkőzéses vereségsorozatát megszakítva, a kétgólos Sofron István vezérletével 5–2-re győzni tudott Ljubljanában az Olimpija vendégeként, így megőrizte 5. helyét az EBEL tabelláján, sőt felzárkózott az előtte állókra. Az Olimpija otthonában legutóbb két éve nyertek a fehérváriak, akiknél használt Derek Ryan és Mihály Árpád kicserélése a második és a harmadik sor között.

Zsinórban három elszenvedett vereség után utazott Ljubljanába a Sapa Fehérvár AV19, amely számára nem sok jóval kecsegtetett az Olimpija elleni mérkőzés, hiszen 2009 novembere óta nem nyertek a székesfehérváriak a szlovén fővárosban.

Kevin Primeau vezetőedző a mérkőzésre visszarendelte a második sorba Derek Ryant, aki az idény elején Mihály Árpád sérülése miatt került Palkovics Krisztián és Eric Johansson mellé. Mihály a felépülését követően visszavette a régi helyét, de a három vereség jól mutatta, hogy nem működik úgy a gépezet, ahogy azt eleinte elképzelte Primeau.

Ryan ezért Ljubljanában már mehetett vissza Palkovics és Johansson mellé, míg Mihály a 3. sorban Sikorcin Ladisdlav és Kovács Csaba mellé került.

A 2. percben úgy tűnt, a sorokkal való variálás nem hoz változást a Volán formájában, Anze Ropret találatával ugyanis az Olimpija szerzett vezetést. Sofron István a 18. percben egyenlített, majd a fordulás után Primeau megnyugodhatott, hiszen két gól is megerősítette, hogy jól osztotta ki a kártyákat. A második harmadban Ryan és Mihály is gólt szerzett, előbbi Johansson és Palkovics, utóbbi Kovács segítségével – a Volán kétgólos előnnyel várhatta a 3. harmadot. A kapura lövési arány 40 percnyi játék után 25:24 volt a Volán javára.

A két évvel ezelőtti győzelem szám szerint 3–1 lett, ehhez az utolsó húsz percet kellett kihúznia Adam Munro kapusnak és társainak. Ropret második gólja miatt izgalmas lett az utolsó 17 perc, de ezúttal nem bukott el a Volán plusz kettőről, mint Zágrábban, Sofron ugyanis újra válaszolni tudott a szlovénoknak, sőt az összezuhanó Olimpijának Ladányi adta meg a kegyelemdöfést.

A Volán a sikerével megtartotta ötödik helyét, és mivel az előtte állók közül a Ljubljana mellett a Linz, a Klagenfurt és a Salzburg is kikapott, feljebb jött riválisaira.

JÉGKORONG, EBEL
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–5 (1–1, 0–2, 1–2)
Ljubljana, 3000 néző. V: Bogen, Smetana, Mathis (mindhárom osztrák), A. Lesniak (szlovén)
Ljubljana: Lamoureaux – Cvetek, Vedlin, Z. Pance, Hocevar, ROPRET – Cole, Groznik, Mustonen, Golicic, E. Pance – Dervaric, Szmirnov, Taylor, Music, Hughes – Fraser, Hotham, Sefic, Verlic, Ograjansek. Edző: Hannu Järvenpää
Fehérvár: MUNRO – Horváth A., Tokaji, SOFRON, Vas M., LADÁNYI – Durco, DaCosta, Palkovics, Johansson, RYAN – Sille, Láda B., Kovács Cs., Sikorcin, MIHÁLY Á. – Benk, Nagy G., Magosi. Edző: Kevin Primeau
Gólok: 1:38: Ropret (Z. Pance, 1–0). 17:09: Sofron (Ladányi, Tokaji, 1–1). 30:42: Ryan (Johansson, Palkovics, 1–2). 38:19: Mihály Á. (Kovács Cs., 1–3). 42:43: Ropret (Music, E. Pance, 2–3). 55:49: Sofron (Ladányi, 2–4), 58:42: Ladányi (Sofron, 2–5)
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

További eredmények: Linz–Villach 2–5, Znojmo–Jesenice 6–2, Medvescak Zagreb–Salzburg 5–0, Vienna–Klagenfurt 5–1. Szabadnapos: Graz

1. Linz 18 11 4 1 2 71–51 31
2. Klagenfurt 16 11 1 4 60–42 23
3. Ljubljana 17 8 2 2 5 48–40 22
4. Salzburg 17 8 2 1 6 58–59 21
5. FEHÉRVÁR 18 7 2 2 7 57–56 20
6. Vienna 18 5 3 3 7 66–65 19
7. Zagreb 17 6 2 2 7 55–51 18
8. Znojmo 16 5 1 3 7 47–58 15