Az ETO alaposan visszavágott a Randersnek

2011.11.05. 18:03
Eduarda Amorim és az ETO a Randers fölé magasodott (Fotó: Pozsonyi Zita)
A Győri Audi ETO hazai pályán 35–20-ra győzött a Randers ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában, így alaposan visszavágott a dánoknak a 29–23-as idegenbeli vereségért.

Pálinger Katalin épphogy kiheverte agyrázkódását, csütörtökön ismét kidőlt a sorból, ezúttal a bokája sérült meg. Szerencsére klasszis kapusból több is van Győrben, Katrine Lunde Haraldsen pedig ismét parádés teljesítménnyel rukkolt elő.

Az ő védéseinek köszönhetően az ETO villámrajtot vett, 17 perc után 8–1-re vezetett a Randers ellen, amelytől idegenben 29–23-ra kikapott. A dánok ezt követően magukra találtak, de ezzel is csak annyit értek el, hogy nem nőtt tovább a különbség. Eduarda Amorim és a szélen játszó Görbicz Anita volt a legeredményesebb a hazai játékosok közül az első félidőben – utóbbi magabiztosan értékesítette a hétmétereseket –, de Heidi Löke is kitett magáért, beállóból és lerohanásból is betalált. Félidőben 16–9-re vezetett az ETO.

A játék képe a második játékrészben sem változott meg, Görbicz és Löke góljaival a 37. percben már tíz volt a két csapat között (21–11). Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a dánok a félidő középső részében tartották a lépést a győriekkel, de a végén megint a hazaiak pillanatai következtek. Jovanka Radicsevics is megszórta az ellenfelet, Lunde helyére pedig beállt a fiatal Pásztor Bettina.

A vége 35–20 lett ide, a visszavágás tehát teljes mértékben sikerült, a magyar csapat ráadásul a csoport élére ugrott.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–RANDERS HK (dán) 35–20 (16–9)
Győr, 2000 néző. V: Jiri Opava, Pavel Valek (csehek)
GYŐR: HARALDSEN – Orbán 3, HORNYÁK Á., LÖKE 8, LEKICS 4, AMORIM 5, GÖRBICZ 7 (4). Csere: Pásztor (kapus), Gros 2, Radicsevics 4, Kurucz 2
RANDERS: Masson – Böhme, Wörz 2, Melgaard, Cuadrado 2, Fruelund 2, Augustesen. Csere: Aagaard (kapus), Dalby 3, MÜLLER 6, Aaen 2, Okkels 3 (1), Cardoso
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 11. p.: 6–1. 16. p.: 8–2. 23. p.: 12–5. 38. p.: 21–12. 44. p.: 25–15. 53. p.: 31–17
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
KONKOLY CSABA, a Győr edzője: – Részletesen kidolgozott taktikával készültünk a dánok ellen, s ennek nyolcvan-kilencven százalékát sikerült megvalósítanunk. Örömteli, hogy csapatjátékunk dominált, mind támadásban, mind védekezésben eredményesek voltunk. Különösen tetszett a kapus és a védőfal összhangja.
JAN LESLIE, a RANDERS edzője: – Egyértelmű mérkőzés volt, Katrine Lunde-Haraldsen világklasszis formában védett. A Győr fizikai erőnléte kidomborodott a mai meccsen, amelyet tetézett többszörösen elkövetett buta hibánk.