Egy (potya) gól és más semmi: Vidi-siker a Balmaz ellen

2018.03.17. 16:51
Georges Leekens is ott volt Felcsúton segítőivel (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Videoton Juhász Roland 84. percben szerzett fejes góljával 1–0-ra legyőzte a Balmazújvárost.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Videoton–Balmazújváros 1–0 (Juhász R. 84.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1169 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha van stadion, amelyre mindig jó szívvel emlékeznek a balmazújvárosi szurkolók, az a Pancho Aréna: 2017. július 16-án története első NB I-es meccsét a felcsúti arénában játszotta a Videoton ellen a Balmazújváros, ahhoz a pályához köthető a csapat első élvonalbeli gólja (Nemanja Andrics), és nem mellékesen az a párharc az újonc bravúros pontszerzésével (1–1) ért véget. Horváth Ferenc együttese aztán hazai pályán is elvett két pontot a bajnoki címre törő riválisától (az a találkozó is 1–1-es döntetlent hozott), azaz a Videoton újabb botlást aligha engedhetett meg riválisával szemben, ha valóban az aranyérem megszerzése a célja.

Székesfehérváron nyilván nem abból indultak ki, hogy az újonc az előző fordulóban 5–0-s vereségbe szaladt bele a Ferencváros otthonában, sokkal inkább az járhatott a labdarúgók fejében, hogy az Üllői úti vereséget megelőzően a Balmazújváros hétmeccses veretlenségi sorozatot épített ki. Marko Nikolics az általa legerősebbnek vélt kezdő tizenegyet küldte pályára, ugyanakkor kollégájának, Horváth Ferencnek az együttes állandó jobbhátvédjét, Jurij Habovdát nélkülöznie kellett eltiltás miatt.

Ahogyan arra számítani lehetett, a Videoton rögtön magához ragadta a kezdeményezést, jóllehet ez nem jelentette azt, hogy a vendégtizenegy a saját kapuja elé kényszerült. A hazai támadásoknál problémát jelentett, hogy túlzottan sok oldal-, illetve hátrapasszból épült fel, így a balmazújvárosi játékosoknak mindig volt elég idejük reagálni. Az első valamirevaló hazai próbálkozást a 12. perc hozta, Danko Lazovics távoli lövésénél Horváth László szögletre tudta ütni a labdát. A vendégek fegyelmezetten próbálták betartani Horváth Ferenc utasításait, és bár a védekezésük tulajdonképpen tökéletesen működött, támadásra már nem maradt erejük. Persze azt is tegyük hozzá, az újoncnak aligha az egyik bajnokesélyes otthonában kell felvállalnia a bátor támadófutballt – a tavaszi rajton Debrecenben is sokáig a védekezésre összpontosított a Balmazújváros, aztán a hajrában két gólt szerezve bravúros győzelmet aratott.

Óriási volt a csata a pályán, végül a Videoton örülhetett (Fotó: Tumbász Hédi)

Fordulás után ott folytatódott minden, ahol abbamaradt, azaz a csapatok változatlan összeállításban estek egymásnak. A Videoton továbbra sem tudott mit kezdeni a bennmaradásért küzdő riválisával, így a hazai szurkolók örömmel vették tudomásul, hogy a 60. percben Huszti Szabolcs játékra jelentkezett. Az 51-szeres válogatott labdarúgó 2005. május 26-án a Honvéd–FTC 0–1-es mérkőzésen játszott mindeddig utoljára NB I-es meccset, azaz a 39. élvonalbeli találkozójára csaknem 13 év elteltével került sor.

Horváth Ferenc is ráérzett, ebben a mérkőzésben több is lehet egy pontnál, így becserélte a házi gólkirály Bacsana Arabulit. Ha Nemanja Andrics jó döntést hoz a játékrész derekán, helyzetet teremthetett volna Haris Attilának, de ugyanez érvényes Rus Adriánra, aki a 73. percben olyan támadás végén vezette emberébe a labdát, amelyben öt balmazújvárosi játékos vitte három fehérvári védőre. Már-már úgy tűnt, az újonc harmadszor is megtréfálja a bajnoki címet megcélzó ellenfelét, csakhogy a hajrában Lazovics szabadrúgására rosszul lépett ki Horváth, így a csapatkapitány Juhász Roland az üres kapuba fejelte a labdát (1–0) – ezzel, ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot a Vidi.

A fehérváriak azért érdemelnek dicséretet, mert, bár nem futballozottak jól, a végsőkig küzdöttek, a Balmazújváros pedig azért, mert egyenrangú partnere volt riválisának, és rengeteget tett azért, hogy felborítsa a papírformát.

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 52–22 +30 50
2. Videoton FC 22 14 5 3 48–24 +24 47
3. Újpest FC 23 8 9 6 31–29 +2 33
4. Debreceni VSC 23 9 5 9 37–30 +7 32
5. Paksi FC 23 8 8 7 32–32 0 32
6. Budapest Honvéd 22 9 4 9 36–38 –2 31
7. Diósgyőri VTK 23 8 5 10 37–38 –1 29
8. Mezőkövesd Zsóry FC 23 6 8 9 28–41 –13 26