Csak kapufáig jutottak a felek a Paks–Újpest találkozón

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2018.03.17. 19:11
A Paksnak és az Újpestnek az időjárással is meg kellett küzdenie (Fotó: Molnár Gyula)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában gól nélkül végződött a Paks és a vendég Újpest összecsapása. A fővárosiak az első félidőben Simon Krisztián, majd fordulás után Novothny Soma révén találták el a kapufát az alacsony színvonalú mérkőzésen. A két csapat így harmadszor is döntetlent játszott egymással ebben a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

PAKS–ÚJPEST 0–0
Paks, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Kassai

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A legfontosabb kérdés az volt, hogy a szombat reggel óta szakadó eső miatt megrendezhető lesz-e a szombat esti bajnoki. A másfél éve felújított alácsövezett pálya talaja elnyelte a csapadékot, úgyhogy tökéletes játéktér várta a csapatokat. Csak a szél nem fogadta kegyeibe a futballistákat, olykor viharos erővel repítette a labdát, rengeteg galibát okozva.

A hazaiak kezdtek a széllel szemben, s bizony csak elvétve jutottak az újpesti kapu közelébe. Nem úgy Simon Krisztiánék, akik már az első félidőben eldönthették volna a három pont sorsát, ám a kapufa kisegítette a paksiakat. Ám nemcsak az újpesti fölény jellemezte az első félidőt, hanem az óvatosság is. Az első félidőben különös rekord is született, hiszen negyven perc alatt Kassai Viktornak egyetlen egy alkalommal sem kellett szabadrúgás miatt megszakítania a játékot.

Ennek az lehetett a magyarázata, hogy a játékvezető remekül alkalmazta az előnyszabályt, vagy a játékosok, kerülve a párharcokat, vigyáztak egymás testi épségére. A második félidőben agresszivitás tekintetében változott a helyzet, az egyik vakmerő becsúszás sajnos sérüléssel is járt, s csak reménykedni lehet, hogy Simon Krisztián térdében nem szakadtak el ismét a szalagok. A szerelni igyekvő Kecskés Tamás nem találta el az ellenfele lábát, hanem rossz mozdulat következtében bicsaklott meg a térd.

Az Újpest egyébként bizonyította, széllel szemben is lehet támadni: Novothny Soma lövése után ismét a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. Egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, a paksiak ugyan szervezetten és nagy akarással futballoztak, de veszélyt nem jelentettek Filip Pajovic kapujára. Az első hazai helyzetre a 70. percig várhattak a fagyoskodó, átázott szurkolók, ám Hahn János lövés helyett passzolt. A meccs vége izgalmassá vált, hiszen minden mindegy alapon ívelgették előre a hazaiak a labdát, de az újpesti védelmet nem lehetett zavarba hozni.

A Paks örülhet jobban a döntetlennek, no meg annak, hogy bajnoki mérkőzésen 2013. november óta őrzi hazai veretlenségét az Újpesttel szemben. Sovány vigasz ez annak tudatában, hogy a találkozó előtt az előzést tervezgették a paksi labdarúgók, ám az Újpest ellen ezúttal sokkal kreatívabban, bátrabban, határozottabban kellett volna futballozniuk. 0–0

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 52–22 +30 50
2. Videoton FC 22 14 5 3 48–24 +24 47
3. Újpest FC 23 8 9 6 31–29 +2 33
4. Debreceni VSC 23 9 5 9 37–30 +7 32
5. Paksi FC 23 8 8 7 32–32 0 32
6. Budapest Honvéd 22 9 4 9 36–38 –2 31
7. Diósgyőri VTK 23 8 5 10 37–38 –1 29
8. Mezőkövesd Zsóry FC 23 6 8 9 28–41 –13 26