A Vasas négy góllal küldte haza Pintér Attila csapatát

2016.09.24. 17:50
Remili Mohamednek nem ment ma, társainak annál inkább (Fotó: Földi Imre)
Éllovashoz méltó, négygólos győzelmet aratott a Vasas az újonc Mezőkövesd ellen a labdarúgó NB I 11. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

VASAS–MEZŐKÖVESD 4–0 (Ádám 43., 49. – 11-esből, Berecz 63., Vida M. 91.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Megéri manapság Vasas-szurkolónak lenni, történelmi pillanatokat élhet át az ember: egyrészt vezeti a gárda a tabellát annak ellenére is, hogy a hazai topcsapatok költségvetésének töredékéből gazdálkodik csupán (nocsak, ennyit érne, hogy áttértek a helyezésorientált pontpénzre?), másrészt minden hazai mérkőzésen gyönyörködhet a hamar legendává váló teherautós eredményjelzőben, amely felsorakozik a magyar futballtörténelem nagy járművei közé, közvetlenül az egykori gólkirályoknak járó kis Polski mögé.

A Mezőkövesd elleni találkozón a két legutóbbi bukás miatt kellett kárpótolnia a fent említett szurkolóit a Vasasnak, és ez az első félidőben számszakilag sikerült is.

Nem játszottak látványosan a piros-kékek, a vendégek pedig kihagytak egy ordító helyzetet, aztán a hajrában Dombó Dávid kapus góllal ajándékozta meg Ádám Martint. 0–1!

A szünet után hamar büntetőhöz jutott a hazai csapat, Ádám Martin ezt is belőtte (az előző minden bizonnyal élete legkönnyebben szerzett találata volt, két lépésről talált az üres kapuba), és a 2–0-val gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Marek Strestík igyekezett még leginkább a vendégek közül, lőtt egy kapufát, kihagyott egy ziccert, de Berecz Zsombor látványos kapáslövéssel szerzett gólja elvette az ő kedvét is: 3–0, győzött az összeszedettebb, veszélyesebben támadó Vasas. Méghozzá a végén örömfutballal: Vida Máté is betalált, azaz 4–0-s sikerrel lépett ki a gödörből az angyalföldi gárda.

1. Vasas FC 11 7 1 3 16–7 +9 22
2. Videoton FC 11 6 2 3 24–12 +12 20
3. Ferencvárosi TC 11 5 4 2 22–14 +8 19
4. Szombathelyi Haladás 11 5 3 3 14–12 +2 18
5. Budapest Honvéd 11 5 2 4 17–10 +7 17
6. Újpest FC 11 4 3 4 16–15 +1 15
7. Debreceni VSC 11 4 2 5 15–17 –2 14
8. MTK Budapest 11 3 4 4 5–11 –6 13