Verhetetlenné vált a Gyirmót, a Haladást is elkapta

2016.09.24. 17:45
Sallói Dániel győztes gólt rúgott a Haladás ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában tovább folytatódott a Gyirmót sikerszériája, Sallói Dániel góljával a Haladást is legyőzte az újonc.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

HALADÁS–GYIRMÓT 0–1 (Sallói 41.)

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással, hiszen a Haladásnak gyakorlatilag az egész szezonja meglepetésszerűen alakult eddig és a tabella harmadik helyén állt, az újonc Gyirmót pedig, bár gyengén kezdte az idényt, már négy meccs óta nem szenvedett vereséget, ráadásul az előző fordulóban az éllovas Vasast győzte le.

Valamivel ugyan jobban kezdett a Haladás, de már az első percekben látszott, hogy az utóbbi hetek sikerei rendbe tették a gyirmótiak önbizalmát, bátran futballoztak, veszélyes kontrákat vezettek. Az első félóra azért inkább a szombathelyieké volt, a 26. percben David Joel Williams talpra is ugrasztotta a Sopronba kilátogató „hazai" nézőket egy jó huszonöt méterről eleresztett lövéssel, amely a lécre csapódott. Az igazán nagy öröm aztán a vendégeket érte: a 41. percben a sokadik jó kontráját vezette Urbányi István együttese, Paku Roland lépett meg a jobb oldalon, és középre ívelt labdáját Sallói Dániel tíz méterről kapásból a jobb alsóba lőtte 0–1.

A fordulást követően érezhetően magasabb fokozatra kapcsolt a Haladás, sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám hol Williams, hol Rácz Barnabás, majd a csereként beállt Sjoerd Ars puskázott el ígéretes gólszerzési lehetőséget. A Gyirmót, ha már kevesebbszer is, mint az első félidőben, de a kontrákkal azért még mindig veszélyes maradt; a 62. percben Sallói készített elő a tizenhatoson belül az üresen érkező Szegi Vincének, aki középről a jobb kapufát találta el. A Hali továbbra is támadott, azonban ahogy telt az idő, úgy fogyott a szombathelyi játékosok türelme is és egyre több hiba szorult a játékukba. Sőt, a mérkőzés utolsó perceiben ismét a remekül játszó Sallói hozta helyzetbe Madarász Márkot, aki előbb a lécet találta el, majd a kipattanóból a gólvonalon álló védőbe lőtt.

A vége 0–1 lett, amivel a Gyirmót már sorozatban öt meccse veretlen, és immár 521 perce nem kapott gólt az NB I-ben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Vasas FC 11 7 1 3 16–7 +9 22
2. Videoton FC 11 6 2 3 24–12 +12 20
3. Ferencvárosi TC 11 5 4 2 22–14 +8 19
4. Szombathelyi Haladás 11 5 3 3 14–12 +2 18
5. Budapest Honvéd 11 5 2 4 17–10 +7 17
6. Újpest FC 11 4 3 4 16–15 +1 15
7. Debreceni VSC 11 4 2 5 15–17 –2 14
8. MTK Budapest 11 3 4 4 5–11 –6 13