A Honvéd ellen megszakadt a Vasas rossz sorozata

2018.03.10. 16:52
Barczi Dávid megszerezte első gólját a Vasasban (Fotó: Török Attila)
A Vasas Újpesten fogadta a Bp. Honvédot, s a Szusza Ferenc Stadionban a csapatok egészen elfogadható mérkőzést játszottak. Akadtak szép megoldások, nagy hajtás, küzdelem és három gól. A találkozót a Vasas 2–1-re nyerte meg: Michael Oenning csapata október óta az első bajnoki győzelmét szerezte meg; Barczi Dávid első angyalföldi találata kilenc bajnoki meccsen át húzódó nyeretlenségi sorozat végére tett pontot.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Vasas–Bp. Honvéd 2–1 (Berecz 10., Barczi 46., ill. Eppel 48.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 1200 néző. Vezette: Kassai

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK!

Az utolsó esélyek egyike?

Úgy tűnt, a Vasas tisztában van vele, mekkora bajba került, és hatalmas elánnal vetette magát a küzdelembe – a megszokottól némileg eltérő felállásban. Manjrekar James a két belső középpályás mögött szűrőt játszott, ezért Remili Mohamed egy sorral hátrébb lépett. A támadónak ezúttal a labdavesztést követően egészen a jobbhátvéd pozíciójáig kellett visszahúzódnia. S volt még egy jelentős változás: a bajnokságban először kapott szerepet Nagy Gergely, aki azt a Lubos Kamenárt váltotta a kapuban, akivel listavezetővé vált a Vasas, ám a legtöbb kapott gól címre aligha büszkék a piros-kékek...

A Honvéd elleni találkozónak Berecz Zsombor adta meg az alaphangját. Az egyelőre – még mindig – összeszokatlannak tűnő kispesti védelem hibáját kihasználva tiszta lövőhelyzetbe került, és olyan erővel találta el a labdát, hogy Gróf Dávidnak esélye sem volt a hárításra (1–0). Ezt megelőzően Vít Benes ígéretes helyzetből fejelt a kapu fölé, ez (is) jelezte, hogy sokkal élesebben és akaratosabban kezdte a Vasas az összecsapást.

A győzelmet hónapok óta csak az újságokból ismerő angyalföldi társaság alaposan belelendült a sikerélménytől, Ádám Martin meg is duplázhatta volna az előnyt, ám Gróf Dávid ekkor bravúrral védett. Az akciót követő szögletet – nem először a mérkőzésen – Remili Mohamed végezte el nagyon veszélyesen, és a kispesti kapus majdnem feledtette bravúrját, kis híján a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát. Az újabb szögletet követően Remili Mohamed ismét nagyszerűen csavart középre, s a hálóba került a labda, ám hiába ünnepeltek az angyalföldiek, Kassai Viktor úgy látta, Kire Risztevszki szabálytalankodott, mielőtt a hálóba fejelt volna.

És a Honvéd?

Nos, a félidő közepétől igyekezett átvenni az irányítást, és több szép akcióval is eljutott a Vasas tizenhatosáig: Nagy Gergő, Eppel Márton és Davide Lanzafame összjátéka időnként összekuszálta az ellenfelet, csakhogy Michael Oenning csapata elszántan védekezett, így a kispestiek nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

A második félidő aligha úgy kezdődött, ahogy azt Supka Attila a szünetben kérte a játékosaitól. Még egy perce sem folyt a játék, amikor a visszatérő kapus, Nagy Gergely hosszan rúgta előre a labdát, és talán ő sem gondolta, hogy ebből gólpassz lehet: ám a Honvéd még az öltözőben volt, Barczi Dávid pedig köszönte szépen a lehetőséget (2–0)...

A második Vasas-gól ébresztőt jelentett a kispestieknek, akik gyorsan válaszolni tudtak: Davide Lanzafame leszerelése megoldhatatlan feladatot jelentett a piros-kék védelemnek, az olasz légiós cselsorozata végén Heffler Tibor lőtt, a televíziós felvételek alapján Eppel Márton még beleért a labdába, amely így a Vasas kapujába került. 2–1

Lendületes, küzdelmes mérkőzés kerekedett a folytatásban, a Honvéd mindent megtett, hogy legalább az egyik pontot megmentse, míg a Vasas fogcsikorgatva védekezett, és ha tehette, igyekezett kontrázni. Egy ilyen ellentámadás végén Vida Máté egyedül törhetett a Honvéd kapuja felé, Gróf Dávidot is kicselezte, ám hosszan tolta meg a labdát, így a lövésre visszaért a Honvéd kapusa, és hárítani tudott, pedig nagy ziccer volt.

A Vasas legutóbb október 17-én nyert az élvonalban, akkor a Haladást múlta felül 1–0-ra. Azóta kilenc bajnokin végzett nyeretlenül – hétszer kikapott.

Lám, most megragadta az utolsó esélyek egyikét.